Denon z nowymi amplitunerami

Początek jesieni to gorący okres dla wielu producentów sprzętu audio wideo. Denon, po niedawnej prezentacji amplitunera AVR-1507 i odtwarzacza DVD-1730 wprowadza do sprzedaży kolejne, nowe modele amplitunerów kina domowego.

Linia na rok 2007 została uzupełniona o:

AVR-1707 Amplituner ze wzmacniaczem 7 x 110W (przy 6 Ohmach), który można skonfigurować do pracy w biampingu dla przednich głośników. Takie rozwiązanie jest polecane dla osób które nie chcą mieć czterech głośników z tyłu (w systemie 7.1) a zależy im na dobrym stereofonicznym brzmieniu. AVR-1707 ma też funkcję auto setupu (z mikrofonem Audio Technika). Za jakość dźwięku odpowiada również 32 bitowy, zmiennoprzecinkowy układ DSP, z pełnym 96 kHz przetwarzaniem wszystkich rodzajów sygnału.

Denon z nowymi amplitunerami

Denon AVR-1707

Nowością jest układ cyfrowej konwersji do sygnału komponent wideo, zapewniający wysoką jakość obrazu z każdego źródła wideo. Wygodę użytkowania poprawia nowy pilot mogący obsługiwać urządzenia innych producentów. Podobnie jak w tańszym modelu na przednim panelu znajdują się 3 przyciski USER MODE, pozwalające na łatwe zapamiętanie i przywołanie najczęściej używanych ustawień wszystkich parametrów oraz 8 kanałowe wejście dla sygnału audio przyszłych formatów (np. Dolby Digital Plus). Dostępny jest w srebrnym kolorze, cena to 1795 zł

Kolejny nowy model to AVR-1907, od tańszych konstrukcji różni się mocniejszym wzmacniaczem 7 x 120W (przy 6 Ohmach), aluminiowym przednim panelem (z aluminiowymi pokrętłami) oraz nowym dwuliniowym wyświetlaczem punktowym. Podobnie jak inne nowe amplitunery Denona ma możliwość podłączenia iPoda przez stację dokującą Denon ASD-1R. Dostępny będzie w czarnym i srebrnym kolorze, cena 1995 zł.

Denon z nowymi amplitunerami

Denon AVR-1907

Pod koniec września do sprzedaży trafi jeszcze jeden amplituner: AVR-2307. Jakością obrazu i dźwięku oraz funkcjami ma dorównywać najdroższym konstrukcjom Denona. Jest wyposażony w 7 kanałowy wzmacniacz o mocy 130W na kanał (6 ohm). Poza funkcją Setupu, oraz wszystkimi możliwościami tańszych modeli AVR-2307 ma funkcję Room EQ - dopasowującą charakterystykę brzmienia do konkretnego pomieszczenia. 2 wejścia HDMI akceptują sygnał o rozdzielczości do 1080p, dzięki konwersji sygnału wideo do HDMI, na cyfrowym wyjściu wideo może pojawić się sygnał z każdego z podłączonych źródeł. AVR-2307 będzie występował w srebrnym i czarnym kolorze, w cenie 3195 zł.

Denon z nowymi amplitunerami

Denon AVR-2307

Na wszystkie modele Denona, obowiązuje 3 letnia gwarancja.

Informacje:

http://www.denon.pl