Denzel Washington jako Master Chief w ekranizacji Halo?

Ciekawa plotka pojawiła się w ostatnich dniach na stronie internetowej serwisu Dark Horizons. Dotyczy ona rzekomych planów obsadzenia Denzela Washingtona w roli Master Chiefa w powstającej filmowej ekranizacji bestsellerowej strzelaniny FPP - Halo.

Denzel Washington jako Master Chief w ekranizacji Halo?
Wymienione rewelacje pozostają w sferze niepotwierdzonych plotek. Według nich aktor spotkał się w Nowej Zelandii z producentem filmu - Peterem Jacksonem i rozmawiał z nim o swoim udziale w produkcji.

Nawet jeśli plotki potwierdzą się, to fani amerykańskiego aktora nie będą mogli liczyć na zbyt wiele. Przez cały film występowałby on w zbroi MJOLNIR, która całkowicie zasłaniałaby jego twarz.

Rozczarowanie mogliby przeżyć także fani gry, przyzwyczajeni do głosu Steve'a Downesa, który pracował przy komputerowej serii Halo.

Przypominamy, że prace nad filmem rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku, na mocy umowy pomiędzy wytwórniami Universal Pictures i 20th Century Fox z jednej strony, a wydawcą serii gier od Bungie, firmą Microsoft, z drugiej.

Jak na razie wiadomo, że producentami filmu są Peter Jackson i Fran Walsh. Scenariusz pisze Alex Garland (autor m.in. "28 dni później"), któremu za pracę zapłacono okrągły milion dolarów. Wciąż nie wiadomo kto będzie reżyserem produkcji.

Premiera kinowej wersji Halo powinna nastąpić w 2008 roku.