"Desantowy" trojan

TROJ_JUNTADOR.G jest koniem trojańskim, który, infekując komputer, może dodatkowo zainstalować na nim również inne "trojany".

TROJ_JUNTADOR.G jest koniem trojańskim, który, infekując komputer, może dodatkowo zainstalować na nim również inne "trojany".

TROJ_JUNTADOR.G "podszywa" się np. pod plik zawierający uaktualnienia do systemu Windows – po uruchomieniu "trojan" wyświetla następujący komunikat:

VBScript

Windows Update Successfully Installed

Please restart your computer

W czasie instalowania się, "insekt" skopiuje na dysk do kilkunastu plików – niektóre z nich mogą być innymi "trojanami", zaś inne – nieszkodliwymi komponentami innych aplikacji (np. programu mIRC, wykorzystywanego przez TROJ_JUNTADOR.G do komunikowania się ze swoim autorem). Do Rejestru dodany zostanie również wpis, dzięki któremu "trojan" będzie uruchamiany przy każdym starcie systemu Windows. Umożliwia on osobom niepowołanym pełny dostęp do zainfekowanego systemu – m.in. modyfikowanie plików oraz uruchamianie dowolnych aplikacji.

Aby usunąć TROJ_JUNTADOR.G, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego oraz przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Konieczne jest usuniecie wszystkich plików zainfekowanych przez "trojana.


Zobacz również