Deska w modzie

Kolejny symulator jazdy na deskorolce.

Po dużym rynkowym sukcesie gry Tony Hawk's Pro Skater, firma Activision zadecydowała się na rozpoczęcie prac nad jej sequelem. Przypomnijmy, że tytuł ten jest kapitalną symulacją jazdy na deskorolce firmowaną nazwiskiem prawdziwego mistrza tej dyscypliny sportu.

Twórcy zapowiadają, że druga część gry ma o kilka klas przewyższać poprzedniczkę. Za tym stwierdzeniem mają przemawiać w głównej mierze: zaawansowany model fizyczny zawodnika, intuicyjny system sterowania, oraz zwiększenie ilości dostępnych tricków i kombinacji. Specjalny edytor umożliwi graczom zaprojektowanie własnych ewolucji, a kilkanaście nowych obszarów treningowych (m.in. Rio de Janeiro, Manhattan i Marsylia) pozwoli na przetestowanie ich w praktyce. Oprócz tego użytkownik będzie mógł stworzyć postać skateboardzisty od podstaw definiując jego cechy fizyczne, a następnie wybierając strój i zestaw ochraniaczy spośród bardzo bogatej kolekcji. W trybie multiplayer gracze otrzymają do dyspozycji opcję split-screen (ekran podzielony na dwie części).

Activision ma nadzieję, że Tony Hawk's Pro Skater 2 ukończony zostanie na jesieni br. Na razie przewidziano wydanie gry w wersji na PC, Dreamcast, PlayStation, Nintendo 64 oraz przenośną konsolę GameBoy Color.


Zobacz również