DesktopBSD 1.6 Release Candidate 3

Pojawiła się już trzecia wersja testowa najnowszej edycji systemu DesktopBSD, oznaczonej numerem 1.6. Tym razem dodano wiele nowych funkcji oraz wykorzystano najnowsze sterowniki kart graficznych.

DesktopBSD

DesktopBSD

DesktopBSD to połączenie ogromnych możliwości i stabilności systemu FreeBSD oraz zalet środowiska graficznego KDE. Głównym celem twórców jest wydobycie z projektu FreeBSD tego co najlepsze i dodanie do tego zestawu funkcjonalnych aplikacji. Rozwój dystrybucji idzie w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i szybkości działania. System jest zarządzany dzięki specjalnie zaprojektowanemu zestawowi narzędzi o nazwie DesktopBSD Tools. Projekt udostępnia składnice pakietów z ponad 16000 najpopularniejszymi aplikacjami.

Trzecie wydanie testowe to duży krok naprzód w rozwoju wydania 1.6. Tym razem wykorzystano w pełni X.Org 7.2 oraz wprowadzono najnowsze sterowniki Nvidii i ATI. Karty graficzne nie powinny już sprawiać żadnych problemów. Dopracowano wiele elementów systemu, które zostały zapożyczone ze stabilnej wersji FreeBSD 6, a w nich wsparcie dla HDA (High Definition Audio). Pojawiła się również zapowiedź płyty językowej dla edycji 1.6 oraz wydania dla architektury amd64. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.

Pobierz DesktopBSD 1.6 Release Candidate 3 (obraz ISO).