DesktopBSD - edycja 1.6

Twórcy dystrybucji DesktopBSD nareszcie ogłosili wydanie wersji 1.6 swojego systemu. Zmiany jakie wprowadzono w porównaniu do poprzedniej edycji na pewno ucieszą użytkowników.

DesktopBSD - edycja 1.6
DesktopBSD to bardzo popularna dystrybucja do użytku domowego. Jej twórcy korzystają z osiągnięć projektów KDE i FreeBSD, dokładając zarazem od siebie wiele funkcjonalnego oprogramowania. Celem projektu jest dostosowanie ogromnych możliwości systemów z rodziny BSD do potrzeb każdego użytkownika.

Wydanie 1.6 zostało zaprojektowane w oparciu o FreeBSD 6.3 RC2. Przybrało ono formę LiveCD (oczywiście z możliwością instalacji na dysk twardy) i zawiera lekko zmodyfikowane przez twórców środowisko graficzne KDE 3.5.8. Jedną z najważniejszych nowinek wprowadzonych w tej edycji jest X.Org 7.3 oraz wsparcie dla platform wieloprocesorowych i najnowszych procesorów wielordzeniowych.

W dystrybucji zawarto również najnowsze sterowniki graficzne oraz usprawniono system zarządzania pakietami. Licznym ulepszeniom poddano również narzędzia DesktopBSD. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu DesktopBSD.