Destrukcyjna przeglądarka

Symantec przestrzegł internautów przed pobieraniem z niepewnych źródeł wersji demonstracyjnej programu Firehand Ember v5.2.3. Eksperci firmy natknęli się w Sieci na kilka kopii programu zmodyfikowanych tak, by po próbie zarejestrowania aplikacji uszkodzone zostały wszystkie pliki na dysku lub partycji systemowej.

Firehand Ember to przeglądarka plików graficznych, podobna do popularnego programu ACDSee. Problem z nią będą mieć przede wszystkim użytkownicy, którzy będą usiłowali zarejestrować aplikację korzystając z nazwy użytkownika "czy czy" - eksperci Symanteca przypuszczają, że jest to jeden z dystrybuowanych w Sieci nielegalnych kluczy rejestracyjnych.

Podczas próby zarejestrowania programu, wyświetlony zostanie komunikat "CrAcKiNg SoFtWaRe! PlEaSe WaIt!" - w tym czasie wszystkie pliki zgromadzone na partycji (lub dysku) systemowej zamazane zostaną ciągiem znaków "CrAcKiNg SoFtWaRe! PlEaSe WaIt!". Spowoduje to utratę wszystkich zgromadzonych tam danych oraz konieczność ponownego zainstalowania systemu.