Detektyw Pikachu - Warner Bros zawstydził piratów

Detektyw Pikachu to film, który wchodzi do kin na świecie. A jego producent postanowił uprzedzić piratów i... wrzucił go do sieci. O co tu chodzi?

Pikachu to oczywiście postać ze świata Pokemonów, a więc film interesuje przede wszystkim fanów tej gry i animacji. Jak to zwykle ma miejsce z kinowymi premierami, piraci starają się zrobić wszystko, aby produkcja w dniu premiery była dostępna w ogólnointernetowym kinie o nazwie "torrent" lub na którymś z serwisów streamingowych. Warner Bros, odpowiedzialny za produkcję filmu, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, postanowił więc przeprowadzić "atak wyprzedzający" i samodzielnie umieścił Pokemon Detective Pikachu: Full Picture w sieci. I to nie na torrentach, ale bezpośrednio w dostępnym dla każdego YouTube. Jest tylko jedno "ale" - to trollowanie osób, które będą szukać tej produkcji do obejrzenia w domowym zaciszu. Jeśli ktoś myśli, że obejrzy tam film, poogląda sobie to:

Co jak co, ale trzeba przyznać, że Warner Bros dowcip wyjątkowo się udał. Każdy pirat szukający tej produkcji natknie się w pierwszej kolejność na filmik, którego długość odpowiada długości prawdziwego i z pewnością będzie chciał go sprawdzić. Tymczasem film wejdzie do Polski z dłuższym opóźnieniem w stosunku do globalnej premiery - ma być w kinach dopiero 31 maja.

Zobacz również:

  • Nowe Pokemony już niebawem. Znamy datę premiery
  • Netflix czyli VOD na ferie w domu