Deus Ex 3 już w 100% oficjalnie

Kiedy na początku tego roku Edios otworzył nowe studio w Montrealu, zaraz pojawiły się doniesienia, że najprawdopodobniej powstanie tam kolejna odsłona Deus Ex. Teraz już zupełnie oficjalnie firma przyznała się, że pracuje nad grą zatytułowaną Deus Ex 3.

Pierwsze poważne informacje na ten temat pojawiły się w maju tego roku. Nieznane były jednak żadne szczegóły ani nawet tytuł gry.

Deus Ex 3 już w 100% oficjalnie

Deus Ex

Teraz, po paru miesiącach, na stronie Edios Montreal pojawiła się pierwsza wzmianka o nadchodzącej produkcji. Mowa o teaserze zatytułowanym Deus Ex 3.

Oprócz tego na stronie ukazał się odnośnik do forum poświęconemu DX3. Niestety i tam, jak na razie, brakuje jakichkolwiek konkretów związanych z kolejną częścią słynnej gry.

Deus Ex został stworzony w 2000 roku przez słynnego designera gier Warrena Spectora oraz studio Ion Storm. Gra zyskała wyśmienite oceny i w 2003 roku doczekała się kontynuacji, Deus Ex: Invisible War. Sequel niestety nie został już tak dobrze przyjęty na rynku. Teraz, po zamknięciu firmy Ion Storm, opiekę nad serią całkowicie przejęło studio Edios.