Deus Ex 3 na silniku Tomb Raider

W zeszłym tygodniu oficjalnie zostały potwierdzone prace nad najnowszą częścią hitu Deus Ex. Teraz szef odpowiedzialnego za produkcję gry oddziału Eidos, zdradził kilka szczegółów...

Najważniejsza informacja dotyczyła tego, że nowy Deus Ex powstanie na silniku Tomb Raidera, Crystal Engine. Stało się tak z dwóch powodów. Po pierwsze wybór tego silnika pozwoli zaoszczędzić wiele czasu programistom, ponieważ dostają już na starcie prawie gotowy produkt. Po drugie, prace nad grą przyczynią się z pewnością do ulepszenia silnika, na czym zyska cała firma.

Twórcy obiecują, że trzecia część gry będzie naprawdę niezwykłej jakości. To dlatego, że przed rozpoczęciem prac producent dokładnie przeanalizował to, co podobało się graczom w dwóch poprzednich częściach. Deus Ex 3, ma być więc pozbawiony błędów swoich poprzedniczek. Jednocześnie ma on zawierać wiele elementów z poprzednich części, oczywiście dostosowanych jakościowo do naszych czasów.

Dodatkowo nad tytułem czuwają programiści, którzy bardzo dobrze znają świat gry. Wszystko to ma sprawić, że najnowsze dzieło Eidos ma być, jak to określił przedstawiciel firmy, czymś wielkim.

Warto przypomnieć, że pierwsza część gry szybko stała się hitem. Przez niektórych uważana jest nawet za najlepszą grę wydaną kiedykolwiek na PC. Niestety sequel nie spełnił oczekiwać fanów i okazał się wielką klapą.

Ciekawe jak twórcy poradzą sobie z trzecią częścią gry. Jeżeli wierzyć ich obietnicom, to niedługo będziemy mieli na rynku kolejny warty uwagi tytuł.