Deus Ex: Human Revolution lepszy na konsole?

Na pewno lepiej się sprzedaje. Gra jest na rynku dopiero kilka dni, ale już bije wszędzie rekordy popularności. Oceny branżowe są bardziej niż zadowalające i wszystko wydaje się iść jak po maśle.

Jak się jednak okazuje pomimo sporej promocji, a nawet zachęty samych twórców sprzedaż Deus Ex na PC nie jest tak dobra jak mogło się wydawać. Square Enix ogłosiło ostatnio oficjalne wyniki sprzedaży i trzeba przyznać, że jest naprawdę dobrze ale...

Wszystko wskazuje na to, że najwięcej fanów nowa gra ma na konsoli Xbox 360, sprzedano bowiem aż 348 tysięcy egzemplarzy. Na drugim miejscu dzielnie walczą posiadacze PS3, aż 228 tysięcy posiadaczy tej konsoli może pochwalić się Deus Ex. I tu zaskoczenie. Na PC wynik to zaledwie 80 tysięcy sztuk, zatem mocno odstający od pozostałych. Czy zatem gra na komputerze wypada najgorzej? Może po prostu coraz więcej graczy przeniosła się na inne sprzęty grające, co nie byłoby zresztą zaskoczeniem.

Co by jednak nie mówić i tak jest nieźle. Gracze cieszą się dopiero od kilku dni, a w chwili gdy piszę newsa wyniki mogą być już znacznie lepsze. Tak czy inaczej otwarcie trzeba przyznać. Fani częściej sięgają po wersje konsolową Deus Ex, co może być znakiem dla producentów i wydawców w przyszłości. A wy na jakiej platformie przeżywaliście przygody Adama?

Zapraszamy do naszej recenzji oraz galerii z gry.