Deus Ex: Human Revolution - raport z GDC

Dziennikarze GamePro mieli niezwykłą przyjemność spędzić dwie godziny z demo nowej produkcji Eidos Montreal na PS3. Gra jest narazie we wczesnej fazie debugowania i polerowania, ale już można zauważyć duży potencjał. Może on nie tylko poprawić zniszczoną reputację marki, ale również wynieść ją na nowe szczyty.

Zamiast klasycznej zapowiedzi postanowiliśmy zrobić listę wszystkiego, co udało nam się wyciągnąć z krótkiego obcowania z Deus Ex: Human Revolution. Zaznaczamy, że mieliśmy do dyspozycji grę tylko na dwie godziny w formie surowego półtechnicznego demo, więc niekoniecznie będzie to dokładnie to, co zobaczymy w wersji finalnej. Całość dała się odczuć jako naprawdę fajna gra. Mamy nadzieje ,że pozostanie ona taką w wersji finalnej.

- Human Revolution zawiera kompleksową fabułę, w którą wkomponowane jest przenikliwe uczucie, że świat jest strasznym miejscem do życia. Wszystko to pomimo wszechobecnej błyszczącej technologii. To właśnie czyni Deus Ex tak zajmującą produkcją.

- Deus Ex rozgrywa się w świecie, gdzie ulepszanie ludzi za pomocą implantów to norma. Całe społeczeństwo podzielone jest na dwa obozy: tych, którzy są zwolennikami rewolucji w rozwoju i tych, którzy woleliby powrócić do normalnego porządku rzeczy. Temat ten jest dla redaktorów Gamestar niezwykle fascynujący, bo większość z nas jest fanami gatunku sci-fi oraz cyberpunk.

- Widzieliśmy różne lokacje: laboratoria, biura, magazyny. Każde ze środowisk występujących w grze sprawia wrażenie zamieszkałego. Osiągnięto to przez nadanie każdemu pomieszczeniu pewnej 'osobowości' i dopracowanie szczegółów. Jedynymi pozbawionymi życia miejscami były systemy wentylacji powietrznej, ale nie ma co się czarować: gdzie tego typu pomieszczenia bywają zamieszkałe? Pomijając gry z derii AvP...

Deus Ex: Human Revolution - raport z GDC

Deus Ex: Human Revolution

- Gameplay zaserwowany w tej produkcji zależy w dużej mierze od gracza. Możesz być całkowicie niewidzialny, gdy się postarasz. Możesz hakować wszelkie pojawiające się na Twojej drodze elektroniczne przeszkody albo uwolnić swojego wewnętrznego Rambo. Możesz też połączyć kilka różnych sposobów zachowania. Wszystko to czego dostarcza gameplay, sprawia wrażenie dużego kroku naprzód w kontekście rozgrywki w grach komputerowych. Zostało to osiągnięte za pomocą implantów, jak również systemu chowania się.

- Walka, poruszanie się, manipulacja kamerą i interakcje ze środowiskiem są bardzo znajome i nie powinny zaskoczyć nikogo, kto grał w jakąkolwiek grę FPS na konsoli w przeciągu ostatnich pięciu lat.

- Możliwe, że niektórzy gracze PC będą mieli problem z opanowaniem odpalania poszczególnych implantów w trakcie walki, na konsoli jednak nie ma z tym żadnego problemu. Wszystko zależy od tego jak zostanie to zagadnienie rozwiązane w wersji PC.

Deus Ex: Human Revolution - raport z GDC

Deus Ex: Human Revolution

- Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez nas implantów było ulepszenie wzroku, które umożliwiało identyfikację ludzi, nawet przez ściany. Włączenie tego ulepszenia przestawiało widzenie na kolor bursztynowy i zaznaczało wszystkich humanoidów, co było niezwykle przydatne w trakcie wykonywania zadań nie pozwalających na wykrycie głównego bohatera.

- Ulepszenia zużywają energię, która jest mierzona w postaci jednostek baterii. W zależności od ulepszenia, zużycie może być małe, bądź duże. Energię uzupełniamy spożywając posiłki.