Deus Ex: The Fall trafi z urządzeń mobilnych na komputery osobiste

Deus Ex: The Fall to kolejna część serii gier osadzonych w futurystycznym, cyberpunkowym świecie przyszłości. W przeciwieństwie do poprzedniczki zatytułowanej Deus Ex: Human Revolution trafiła ona najpierw na platformy mobilne. Gra dopiero teraz doczeka się konwersji i trafi do cyfrowego sklepu Steam, dzięki czemu będą mogli w nią pograć też użytkownicy komputerów osobistych.

Deus Ex: The Fall to jedna z najciekawszych gier, jakie można dziś kupić na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Wersja na iPhone’y i iPady udostępniona została w zeszłym roku, a edycja na mobilny system Google udostępniona została miesiąc temu, o czym informowaliśmy na łamach PC Worlda.

Studio Square Enix wydając grę osadzoną w świecie Deus Ex na komórki i tablety nie zrobili zwykłej konwersji istniejącego już tytułu, wydanego pierwotnie na komputery i konsole. Wykorzystali co prawda dostępny silnik i mechanikę rozgrywki, ale Deus Ex: The Fall opowiada zupełnie nową historię związaną przy tym z książkowym prequelem do gry. Gracze PC byli nieco rozczarowani faktem, że kolejna część historii dostępna jest wyłącznie na sprzęty z ekranami dotykowymi. To się jednak zmieni.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
Deus Ex: The Fall trafi z urządzeń mobilnych na komputery osobiste

Fani serii muszą poczekać jeszcze tylko miesiąc, aż Deus Ex: The Fall trafi na pecety 25 marca 2014 roku. Gra dostępna będzie w sprzedaży za pośrednictwem sklepu Steam. Będzie niestety nieco droższa niż jej wydanie mobilne. Sam tytuł został nieco przebudowany i możliwe będzie sterowanie protagonistą za pomocą myszy i klawiatury oraz pada. Gra Deus Ex: The Fall została z początku napisana z myślą o ekranach dotykowych. Cena ustalona została na poziomie 9,99 euro. W przedsprzedaży w ramach bonusu gracze otrzymają pierwszą część serii Deus Ex: The Game of the Year Edition.