Deweloperzy Apache odwiedzają Microsoft - chcą poznać Windows 2008

Deweloperzy z Apache Software Foundation postanowili odwiedzić laboratoria Microsoftu. Mają zamiar zapoznać się z konstrukcją Windows Servera 2008.

Apache i IIS to dwa najpopularniejsze serwery WWW, które jednocześnie toczą ze sobą zajadłą walkę o udziały w rynku. Zgodnie z wynikami badań prowadzonymi przez firmę Netcraft, w styczniu 2008 roku ten pierwszy wykorzystywany był w 51 procentach domen w Sieci, ten drugi - w 36 procentach. Trzeci w kolejności jest serwer Google, który pojawił się w 5 procentach domen.

Badania popularności serwerów WWW prowadzone przez firmę Netcraft

Badania popularności serwerów WWW prowadzone przez firmę Netcraft

Wygląda jednak na to, że konkurowanie wcale nie musi oznaczać wrogości. Programiści Apache postanowili odwiedzić firmę Microsoft i zapoznać się z budową Windows Servera 2008. W spotkaniach z nimi wezmą udział m.in. deweloperzy pracujący nad IIS-em.

Jak pisze pracownik Microsoftu, chodzi przede wszystkim o wymianę informacji - w końcu niektórzy użytkownicy decydują się na uruchomienie Apache w Windows, choć mogliby skorzystać z wbudowanego serwera WWW. Wybór systemu operacyjnego nie musi narzucać wyboru serwera WWW.

Więcej o zapożyczeniach IIS7 z Apache - czytaj jutro na portalu PC World Online (odsyłacz nieaktywny do godz. 14:00 dn. 27.02.2008) albo już dziś w artykule "Windows 2008 - wielka premiera".


Zobacz również