Deweloperzy mogą już zgłaszać swoje aplikacje dla Windows 8.1

Windows 8.1 został przekazany partnerom Microsoftu kilka tygodni temu, ale dopiero wczoraj miała miejsce jego oficjalna premiera. Bezpłatna aktualizacja trafiła do Sklepu z aplikacjami dla interfejsu Modern UI. Niedługo powinniśmy zaobserwować w sklepie też falę programów przygotowanych z myślą o nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, ponieważ swoje aplikacje mogą wysyłać na serwery firmy z Redmond teraz programiści.

Od wczoraj deweloperzy pracujący przez ostatnie kilka tygodni nad optymalizacją swoich aplikacji pod system operacyjny Windows 8.1 mogą wreszcie umieszczać je w Sklepie. Możemy liczyć na to, że w najbliższych tygodniach ilość wartościowych pozycji działających w środowisku Modern UI na komputerach i tabletach wzrośnie. Na akceptację zgłoszonych wczoraj aplikacji Microsoft zarezerwował sobie 5 dni, więc pierwszy efektów spodziewać się możemy w przyszłym tygodniu.

Deweloperzy mogą już zgłaszać swoje aplikacje dla Windows 8.1

Windows 8.1

Chociaż aplikacje nie są dostępne w dniu premiery nowego Windowsa 8.1, to nie twórcy aplikacji są winni tej sytuacji. z początku zostali oni pominięci przez Microsoft, który rozesłał przedpremierowe kopie swojego nowego systemu Windows 8.1 wyłącznie do partnerów OEM produkujących sprzęt działający w oparciu o Windowsa. Deweloperzy przyzwyczajeni do tego, że mają dostęp do nowych wersji systemu operacyjnego przed jego premierą, byli z tego powodu niezadowoleni.

Z powodu braku dostępu do finalnej wersji systemu Windows 8.1 twórcy softu nie mogli pracować nad ostateczną optymalizacją swoich programów. Microsoft na szczęście po pewnym czasie wycofał się z pomysłów i udostępnił twórcom aplikacji potrzebny obraz systemu.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Można się rozejść - nawet 10-letnie komputery jednak z aktualizacjami Windows 11 [AKTUALIZACJA]
  • Darmowy Windows 11 - jak to możliwe?

źródło: techcrunch.com