Deweloperzy mogą testować system Android L w wersji 64-bit na emulatorze

Premiera nowej wersji systemu operacyjnego Google może nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Jedną z nowości wprowadzanych przez Androida L ma być obsługa 64-bitowych procesorów. Deweloperzy w teorii mogą już teraz testować to rozwiązanie za pomocą oficjalnego emulatora.

Po prezentacji wspierającego 64-bity iPhone’a 5s pracującego pod kontrolą systemu iOS 7 użytkownicy zaczęli się zastanawiać, kiedy obsługa 64 bitów trafi do urządzeń z systemem Android i kiedy deweloperzy będą mogli wykorzystać możliwości nowej architektury. Wygląda na to, że stanie się to już niedługo. Powstały już bowiem pierwsze 64-bitowe układy SoC, a nowy OS od Google ma w pełni wykorzystać ich potencjał.

Android L został zaprezentowany w czerwcu podczas konferencji Google I/O przeznaczonej dla deweloperów mobilnego oprogramowania. Nowa wersja systemu operacyjnego wprowadza mnóstwo nowości, z których najbardziej widoczną będzie zupełnie nowy interfejs o nazwie Material Design. Spore zmiany w systemie zajdą też “pod maską” i nie ograniczają się do domyślnego włączenia ART.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
Deweloperzy mogą testować system Android L w wersji 64-bit na emulatorze

Gigant z Mountain View udostępnił deweloperom piszącym aplikacje mobilne już teraz emulator, który pozwoli im przygotować aplikacje pod 64-bitowego Androida L. Twórcy aplikacji korzystający z Javy nie muszą co prawda przepisywać swoich aplikacji, ale deweloperzy korzystający z innych języków programowania będą musieli poświęcić nieco pracy. Google ma nadzieję, że oficjalny emulator 64-bitowego Androida L okaże się w tym pomocny.

źródło: engadget.com