Deweloperzy sprzeciwiają się polityce Amazon Appstore

Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier (International Game Developers Association) zaprotestowało przeciwko Amazon Appstore. Chodzi o potencjalny spadek zysków programistów, który jest odwrotnie proporcjonalny do popularności serwisu.

IDGA wystosowało specjalne pismo noszące charakter listu otwartego. Potępia w nim działania najnowszej androidowej platformy Amazona o nazwie Appstore.

Twórcy zarzucają Amazonowi, że wykorzystuje oprogramowanie, stworzone przez zewnętrznych dostawców, w celu zdobycia rynku dystrybucji androidowych aplikacji mobilnych. Zdaniem IDGA zdobycie większej popularności przez nowy Appstore, może za sobą pociągnąć konsekwencje szkodliwe dla twórców.

Zobacz również:

  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu [01.04.2023]
  • Apple Watch Ultra oraz iPhone 14 Pro na promocji! Amazon zaskakuje wiosennymi ofertami

Gdyby platforma Amazona zyskała większą popularność, doprowadziłoby to do tego, że deweloperzy zostaliby zmuszeni do sprzedaży swoich produktów poprzez Appstore. Skutkowałoby to mniejszymi zyskami dla twórców (Amazon Appstore posiada ceny tańsze aniżeli Android Market).

Programiści z kolei liczą na to,że będą mogli nadal sprzedawać owoce swojej pracy po wyższych cenach, zgodnie z zasadą, że jeżeli na coś jest popyt to nie ma sensu obniżać cen.

Amazon otworzył swój Appstore 22 marca. Jest on platformą dystrybuującą aplikacje na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android.