Dia 0.96 - świat diagramów i schematów

Celem twórców projektu Dia jest zastąpienie płatnego programu Microsoft Visio darmową aplikacją o zbliżonych możliwościach. Program pozwala na tworzenie skomplikowanych diagramów i schematów za pomocą prostych funkcji.

Dia 0.96 - świat diagramów i schematów

Dia 0.96

Dia 0.96 jest praktycznym narzędziem do rysowania schematów najróżniejszego rodzaju. Zastosowanie znajduje w wielu dziedzinach nauki: poczynając od układów elektronicznych, a kończąc na programowaniu obiektowym czy sieciach komputerowych. Aplikacja posiada również wiele narzędzi pomagających przy projektowaniu diagramów zgodnych z formatem UML.

Dia w swoich zbiorach zawiera liczne biblioteki obiektów o różnych kształtach, pomocnych przy tworzeniu schematów blokowych. Możliwe jest także dodanie własnych elementów o dowolnie wybranych parametrach, za pomocą prostych plików XML.

Program pozwala na zapisanie grafiki w formacie XML, jak i eksport do pliku graficznego (m.in. EPS, SVG, XFIG, WMF, PNG). Interfejs programu jest zaprojektowany na bazie biblioteki GTK+. Instrukcję obsługi można odnaleźć pod tym adresem.

Pobierz plik

Więcej informacji o Dia 0.96 znajduje się na stronie domowej producenta.