"Diabełku, ustąp miejsca swojemu nowemu koledze..."

Nie musimy być programistami, żeby nasze nazwisko zapisało się złotymi zgłoskami w historii systemów operacyjnych. Wystarczy odrobina smykałki i wprawy w posługiwaniu się programami graficznymi. Przypominamy - do zakończenia konkursu na nowe logo FreeBSD zostały już tylko trzy tygodnie!

Logo FreeBSD

Logo FreeBSD

FreeBSD jest darmowym, dostępnym na licencji open source uniksowym systemem operacyjnym. Jego symbolem jest widoczny obok, sympatyczny diabełek. Niestety, jako że Beastie (ang. daemon, pl. bestyjka, dajmonion) jest maskotką całej rodziny systemów operacyjnych, grupa rozwijająca FreeBSD postanowiła ogłosić konkurs na nowe logo.

Prace można nadsyłać do 31 maja 2005 roku. Nie ma ograniczeń dotyczących wieku zawodników czy ilości nadesłanych projektów, warto jednak pamiętać, że nowe logo:

- musi się dobrze skalować (w górę i w dół)

- musi być rozpoznawalne nawet w przypadku bardzo ubogiej palety barw (np. 2 kolory)

- powinno współgrać z istniejącą maskotką FreeBSD, tj. Beastie.

Główna nagroda to tylko 500 dolarów, ale wszak nie o nagrodę tutaj chodzi - taka okazja pozostawienia po sobie śladu w historii systemów operacyjnych nieprędko się powtórzy.

Konkurs jest tym bardziej godny uwagi, że FreeBSD jest bardzo aktywnie rozwijanym systemem operacyjnym (mogącym stanowić doskonałą alternatywę także dla niezadowolonych z wydajności Linuksa) - nie dalej, jak trzy dni temu ukazała się jego kolejna, nowa wersja, mianowicie 5.4-RELEASE.

Więcej informacji: konkurs, nowa wersja


Zobacz również