Diablo 2

Na tą grę czeka co najmniej co drugi gracz na świecie. Blizzard nie zamierza się jednak zbytnio śpieszyć. Chyba jednak wie co robi bo gry tej firmy osiągają ogromne sukcesy.

O tym że powstanie sequel Diablo było wiadomo odkąd Diablo i Battle.net znalazł się na ustach wszystkich graczy. Blizzard Entertainment prezentuje oczekiwany przez rzesze graczy na całym świecie. Jak przystało na sequel będzie wiele nowości. Ale od początku... Po pokonaniu Diablo, ciało bohatera który go pokonał zostało uwięzione przez esencje pokonanego Diablo. Diablo przejął ciało śmiałka, przywrócił swój piekielny porządek aby ponownie zakuć w kajdany ludzkość, lecz tym razem przywołał do siebie swoje piekielne rodzeństwo: Mephisto'a i Baala. Po pierwsze - miasta. Będzie ich aż cztery. Wokół każdego z nich będą lasy. Lasy mają tętnić życiem, ma być pełno ptaków i zwierząt, a strumyki nie będą już przypominać galarety.

Miasta będą bardziej przyjazne niż w jedynce. Będą po nich chadzać NPC'e, którzy okażą się bardzo pomocni w naszej podróży. U nich właśnie będziemy mogli nauczyć się nowych umiejętności i czarów, ponadto taki NPC będzie mógł się do ciebie przyłączyć i walczyć w podziemnych lochach u twego boku. Jeśli chodzi o również będą cztery - bardziej rozbudowane i większe. Grać będziemy mogli jedną z trzech postaci: Amazonką, Czarodziejem, Nekromantą, Paladynem i Barbarzyńcą. Każda z nich będzie miała swoje unikalne zdolności i styl walki.

Dojdzie również nowy rodzaj broni - włócznia. Oprócz starych "gadżetów" pojawią się nowe rodzaje mieczy, łuków, tarcz , zbroi i biżuterii. Jeśli chodzi o potwory przybędą ich całe szwadrony najprzeróżniejszych kształtów, wielkości i wyposażone w najróżniejsze umiejętności. Jedne będą walczyć, inne będą strzelać z łuków, używać czarów, a nawet napadać na wioski (Fallen One) i włóczyć się po cmentarzach. Jeszcze słówko o trybie multiplayer. Blizzard zwiększył liczbę limit osób mogących gracz w trybie multiplayer do ośmiu (zwarzywszy na liczbę miast to trochę mało). Ale co tu dużo gadać - na tę grę czekają wszyscy.