Diablo 2 (Amazonka)

Łuki mogą być używane przez kilka różnych klas postaci, ale Amazonka jest najszybsza w posługiwaniu się tą bronią. Jest ona najzwinniejszą postacią w grze - nikt nie potrafi tak jak ona obiegać przeciwnika dookoła. Oczywiście łatwo jest zauważyć, że najtrudniej będzie Amazonce pokonać potwory przewyższające ja szybkością.

Postacie w Diablo II wyglądają i zachowują się inaczej, ale wszystkie istniejące między nimi różnice można podsumować dwoma praktycznymi poradami: w pełni wykorzystuj wszystkie umiejętności, którymi dysponuje twój bohater, i naucz się w ten sam sposób rekompensować sobie brak innych zdolności.

Łuki mogą być używane przez kilka różnych klas postaci, ale Amazonka jest najszybsza w posługiwaniu się tą bronią. Jest ona najzwinniejszą postacią w grze - nikt nie potrafi tak jak ona obiegać przeciwnika dookoła. Oczywiście łatwo jest zauważyć, że najtrudniej będzie Amazonce pokonać potwory przewyższające ja szybkością.

Najgroźniejszym dla Amazonki rodzajem magicznego ataku jest zimno. Poza tym że zadaje obrażenia, to jeszcze dodatkowo spowalnia ofiarę. Grając tą postacią trzeba nosić przy sobie dużo przedmiotów chroniących przed zimnem. Na szczęście zimno ma też działanie odwrotne - Amazonka wyposażona w magiczny łuk zadający obrażenia tego typu, spowolni swojego przeciwnika, i będzie mogła trafić go więcej razy niż w normalnych warunkach.

Nadzwyczajna prędkość Amazonki może przydać się jeszcze w innej sytuacji. Podczas ucieczki, pozwoli ci ona na przystawanie co chwila i strzelanie do goniącego cię przeciwnika, który jest przecież dużo wolniejszy od ciebie. Jeśli walczysz akurat z mocniejszym potworem, uciekaj w stronę wyjścia, tak abyś w razie potrzeby mógł ewakuować się w bezpieczne miejsce. Ponieważ Mikstury Leczenia nie działają natychmiastowo, twoja prędkość przyda ci się również po ich użyciu.

Amazonce obca jest umiejętność przeskakiwania nad przeciwnikami, którą tak dobrze opanował Barbarzyńca. Dlatego grając tą postacią musisz ciągle uważać, by nie dać się otoczyć, zwłaszcza w obecności jakiegoś bosa. Pamiętaj aby zawsze mieć otwartą drogę ucieczki, a do nieznanych pomieszczeń wchodź powoli pozwalając potworom cię znaleźć.

Nie polecam Amazonce rozwijania umiejętności władania włócznią i oszczepem. W końcu to prędkość jest jej największym atutem, a tocząc walkę wręcz nie można go w pełni wykorzystać. Najlepiej jest rozwijać umiejętności władania łukiem i kuszą oraz umiejętności bierne - niektóre z nich są naprawdę świetne.

Najlepszym sposobem aby nadrobić braki Amazonki w walce wręcz, jest zbieranie przedmiotów, które zabierają życie przeciwnikom, lub powoli przywracają je tobie. Przydatne są również umiejętności: Unik (poziom 6) i Omijanie (poziom 12), dzięki którym przeciwnikowi będzie znacznie trudniej trafić cię podczas walki. Odskok (poziom 24) pomaga ci podczas poruszania się, ale gdy dojdziesz już do etapu kiedy będziesz mógł się go nauczyć, pojawią się bardziej przydatne ci umiejętności. Dzięki unikom i Omijaniu będziesz miał większe szanse na zwycięstwo nad przeciwnikami, którzy są od ciebie szybsi.

Na poziomie 30, można nauczyć się bardzo dobrego, choć drogiego (25 punktów many) czaru - Walkiria. Przywołuje on magiczną Walkirię, z 377 punktami życia (na pierwszym poziomie tego czaru), która będzie walczyć u twego boku. Na poziomie 4 będzie ich już miała ponad 600, a inne jej współczynniki również wzrosną.

Na wyższych poziomach, umiejętności z dziedziny ‘łuk + kusza’ stają się naprawdę dobre. Zdolność Wymiatanie (poziom 24) sprawi, że twój łuk lub kusza będą działać niczym karabin maszynowy, trafiając po kilku przeciwników na raz. Jest to jedna z najlepszych umiejętności w całej grze, i jej pomoc może okazać się nieoceniona, gdy na placu boju zrobi się zbyt tłoczno.

Inną genialną umiejętnością jaką może posiąść Amazonka jest Strzała Kierowana (poziom 18). Dzięki niej można trafić przeciwnika znajdującego się kilka pomieszczeń dalej. Umiejętność ta przynosi nam jeszcze dwie inne korzyści, poza zranieniem wroga: oświetla teren przez który przelatuje i wskazuje nam gdzie znajduje się najbliższy przeciwnik (co daje nam możliwość lepszego rozplanowania sobie dalszej trasy). Jeśli dodatkowo posiadasz umiejętności Uderzenie Krytyczne (poziom 1) i Penetracja (poziom 18), to za pomocą Strzały Kierowanej możesz zadać z ukrycia naprawdę dużą ilość obrażeń.

Punktów na umiejętności nie jest jednak nigdy za dużo, i wybór między Strzałą Kierowaną, a Wymiataniem jest dość trudny. Wydaje mi się, że ta pierwsza umiejętność jest nieco lepsza. Gdy używasz Wymiatania, stajesz naprzeciwko olbrzymiej liczby przeciwników, którzy w każdej chwili mogą roznieść cię na strzępy. Strzała Kierowana daje ci komfort pozostania w ukryciu, i dzięki niej da się uniknąć wielu niebezpieczeństw. Wymiatanie przydaje się gdy jesteś otoczony ze wszystkich stron, natomiast Strzała Kierowana jest dobra do pozbycia się niektórych bosów, bez konieczności oglądania ich na własne oczy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: