Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy

Po ponad dwóch dekadach, kultowe Diablo 2 powraca! Sprawdź co wiemy na temat Diablo 2 Resurrected.


Podczas Blizzcon 2021 (znanego również jako Blizzconline), Blizzard ujawnił swój najnowszy projekt, którym jest remaster kultowego Diablo 2.

Nowa produkcja trafiła w ręce studia Vicarious Visions, które znane jest z odświeżania starszych tytułów (na swoim koncie mają chociażby Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2). Remaster przyjął nazwę Diablo 2 Resurrected i przyniesie ze sobą masę zmian i nowości, nie tylko w sferze audio-wizualnej. Sprawdźcie, co już wiemy na temat produkcji.

Diablo 2 Resurrected – co nowego?

Z oczywistych względów (premiera oryginalnego Diablo 2 odbyła się w 2000 roku), gra została znacznie „upiększona”. Każdy element produkcji doczekał się „liftingu”, dotyczy to: bohaterów, otoczenia, potworów, zaklęć, a także przedmiotów. Twórcy remastera korzystają z nowego silnika graficznego 3D, który działa w 60 FPS-ach. Chcąc jednak zachować oryginalny sposób rozgrywki zdecydowali się „nanieść” go na stary silnik 2D, który działał w 25 FPS-ach. Diablo 2 Resurrected otrzyma również pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K.

To jednak nie wszystko, całkowicie zremasterowana została również ścieżka dźwiękowa. Możemy zatem liczyć na wsparcie dla dźwięku przestrzennego i lepszej jakości odgłosy otoczenia oraz efektów. Zmiany dotknęły również wszystkich przerywników filmowych, które pojawiały się grze (a jest to w sumie ponad 27 minut). Odtworzono je ujęcie po ujęciu z zamiarem zachowania wyglądu i intencji oryginalnych filmów.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy

Sympatyków oryginału z całą pewnością ucieszy fakt, że w grze pojawi się specjalna opcja, która pozwoli nam swobodnie przeskakiwać pomiędzy nową i starą wersją gry.

Zmiany dotkną również samą rozgrywkę, choć w tym wypadku możemy raczej mówić o „kosmetyce”. Znacznie powiększona zostania osobista skrzynia, jak również wprowadzono specjalną zakładkę dla wspólnej skrzyni, co umożliwi postaciom na tym samym koncie Battle.net szybkie przenoszenie przedmiotów.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy

Przeprojektowano także niektóre elementy UI, w tym te dotyczące: informacji o statystykach postaci, łączenia i porównywania przedmiotów oraz rozgrywki sieciowej. Co więcej, możliwe będzie wybranie opcji automatycznego podnoszenia złota, a nasze postacie nigdy nie ulegną „przedawnieniu”.

Diablo 2 Resurrected – tryby sieciowe

W Diablo 2 Resurrected nie zabraknie oczywiście rozgrywki sieciowej, jednak i ta doczeka się pewnym zmian. Remaster nie będzie posiadał oddzielnych regionów online, tylko jeden region globalny, w którym będą rywalizować wszyscy gracze. W danej rozgrywce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie do ośmiu graczy.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy

Niestety, sympatycy „kanapowego grania” będą rozczarowani. Diablo 2 Resurrected nie otrzyma wsparcia dla lokalnej kooperacji, dotyczy to zarówno PC, jak i wydań konsolowych.

Diablo 2 Resurrected – wymagania i platformy

Diablo 2 Resurrected, w przeciwieństwie do oryginału, zadebiutuje nie tylko na PC, ale również na konsolach, w tym: PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment ujawnili już nawet wymagania sprzętowe gry na PC i prezentują się one następująco:

Diablo 2 Resurrected - minimalne wymagania sprzętowe (dla rozdzielczości 1280 x 720 pikseli):

 • OS: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i3-3250 / AMD FX-4350
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 660 / AMD Radeon HD 7850
 • RAM: 8 GB
 • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • szerokopasmowe łącze internetowe

Diablo 2 Resurrected - zalecane wymagania sprzętowe (dla rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli):

 • OS: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-9600K / AMD Ryzen 5 2600
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 / AMD Radeon RX 5500 XT
 • RAM: 16 GB
 • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • szerokopasmowe łącze internetowe

Gra otrzyma także funkcję „cross-progression”, która umożliwi graczom dostęp do ich postaci i postępów niezależnie od platformy, na której aktualnie grają. Należy jednak podkreślić, że wymagane do tego będzie połączone konto Battle.net i oddzielny zakup Diablo 2: Resurrected dla każdej platformy, na której chcesz grać.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy

Twórcy rozważają również wprowadzenie funkcji „cross-play”, która umożliwiłaby graczom na wspólną zabawę bez ograniczeń związanych z wybraną platformą. Wiadomo już jednak, że taka opcja nie pojawi się w dniu premiery tytułu. Zamiast tego będziemy musieli zadowolić się rywalizacją na globalnych rankingach, które nie będą podzielone na platformy.

Diablo 2 Resurrected otrzyma pełne wsparcie dla padów zarówno na konsolach, jak i PC.

Diablo 2 Resurrected – data premiery

Diablo 2 Resurrected zadebiutuje pod koniec 2021 roku, równolegle na wszystkich platformach. Na dokładną datę premiery będziemy musieli jeszcze poczekać. Jednak już teraz wiemy, że gra zadebiutuje w wersji 1.14 i zawierać będzie dodatek Lord of Destruction.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy

Diablo 2 Resurrected już teraz możecie zamówić w ramach przedsprzedaży w cenie 39,99 Euro (~ 180 złotych). Pre-order gry dostępny jest również w wersji "Prime Evil", która zawiera dodatkowo grę Diablo 3: Eternal Collection i kosmetyczne, cyfrowe dodatki.

Możecie być pewni, że gdy tylko otrzymamy nowej informacje na temat gry, to od razu damy wam znać.

Zobacz również: Wszystko co wiemy o nowym God of War – premiera, rozgrywka, platformy