Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Po ponad dwóch dekadach, kultowe Diablo 2 powraca! Sprawdź co wiemy na temat Diablo 2 Resurrected.


Podczas Blizzcon 2021 (znanego również jako Blizzconline), Blizzard ujawnił swój najnowszy projekt, którym jest remaster kultowego Diablo 2.

Nowa produkcja trafiła w ręce studia Vicarious Visions, które znane jest z odświeżania starszych tytułów (na swoim koncie mają chociażby Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2). Remaster przyjął nazwę Diablo 2 Resurrected i przyniesie ze sobą masę zmian i nowości, nie tylko w sferze audio-wizualnej. Sprawdźcie, co już wiemy na temat produkcji.

Diablo 2 Resurrected – co nowego?

Z oczywistych względów (premiera oryginalnego Diablo 2 odbyła się w 2000 roku), gra została znacznie „upiększona”. Każdy element produkcji doczekał się „liftingu”, dotyczy to: bohaterów, otoczenia, potworów, zaklęć, a także przedmiotów. Twórcy remastera korzystają z nowego silnika graficznego 3D, który działa w 60 FPS-ach. Chcąc jednak zachować oryginalny sposób rozgrywki zdecydowali się „nanieść” go na stary silnik 2D, który działał w 25 FPS-ach. Diablo 2 Resurrected otrzyma również pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K.

To jednak nie wszystko, całkowicie zremasterowana została również ścieżka dźwiękowa. Możemy zatem liczyć na wsparcie dla dźwięku przestrzennego i lepszej jakości odgłosy otoczenia oraz efektów. Zmiany dotknęły również wszystkich przerywników filmowych, które pojawiały się grze (a jest to w sumie ponad 27 minut). Odtworzono je ujęcie po ujęciu z zamiarem zachowania wyglądu i intencji oryginalnych filmów.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Sympatyków oryginału z całą pewnością ucieszy fakt, że w grze pojawi się specjalna opcja, która pozwoli nam swobodnie przeskakiwać pomiędzy nową i starą wersją gry.

Zmiany dotkną również samą rozgrywkę, choć w tym wypadku możemy raczej mówić o „kosmetyce”. Znacznie powiększona zostania osobista skrzynia, jak również wprowadzono specjalną zakładkę dla wspólnej skrzyni, co umożliwi postaciom na tym samym koncie Battle.net szybkie przenoszenie przedmiotów.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Przeprojektowano także niektóre elementy UI, w tym te dotyczące: informacji o statystykach postaci, łączenia i porównywania przedmiotów oraz rozgrywki sieciowej. Co więcej, możliwe będzie wybranie opcji automatycznego podnoszenia złota, a nasze postacie nigdy nie ulegną „przedawnieniu”.

Diablo 2 Resurrected – tryby sieciowe

W Diablo 2 Resurrected nie zabraknie oczywiście rozgrywki sieciowej, jednak i ta doczeka się pewnym zmian. Remaster nie będzie posiadał oddzielnych regionów online, tylko jeden region globalny, w którym będą rywalizować wszyscy gracze. W danej rozgrywce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie do ośmiu graczy.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Niestety, sympatycy „kanapowego grania” będą rozczarowani. Diablo 2 Resurrected nie otrzyma wsparcia dla lokalnej kooperacji, dotyczy to zarówno PC, jak i wydań konsolowych.

Diablo 2 Resurrected – wymagania i platformy

Diablo 2 Resurrected, w przeciwieństwie do oryginału, zadebiutuje nie tylko na PC, ale również na konsolach, w tym: PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment ujawnili już nawet wymagania sprzętowe gry na PC i prezentują się one następująco:

Diablo 2 Resurrected - minimalne wymagania sprzętowe (dla rozdzielczości 1280 x 720 pikseli):

 • OS: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i3-3250 / AMD FX-4350
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 660 / AMD Radeon HD 7850
 • RAM: 8 GB
 • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • szerokopasmowe łącze internetowe

Diablo 2 Resurrected - zalecane wymagania sprzętowe (dla rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli):

 • OS: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-9600K / AMD Ryzen 5 2600
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 / AMD Radeon RX 5500 XT
 • RAM: 16 GB
 • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • szerokopasmowe łącze internetowe

Gra otrzyma także funkcję „cross-progression”, która umożliwi graczom dostęp do ich postaci i postępów niezależnie od platformy, na której aktualnie grają. Należy jednak podkreślić, że wymagane do tego będzie połączone konto Battle.net i oddzielny zakup Diablo 2: Resurrected dla każdej platformy, na której chcesz grać.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Twórcy rozważają również wprowadzenie funkcji „cross-play”, która umożliwiłaby graczom na wspólną zabawę bez ograniczeń związanych z wybraną platformą. Wiadomo już jednak, że taka opcja nie pojawi się w dniu premiery tytułu. Zamiast tego będziemy musieli zadowolić się rywalizacją na globalnych rankingach, które nie będą podzielone na platformy.

Diablo 2 Resurrected otrzyma pełne wsparcie dla padów zarówno na konsolach, jak i PC.

Diablo 2 Resurrected – data premiery

Diablo 2 Resurrected zadebiutuje pod koniec 2021 roku, równolegle na wszystkich platformach. Na dokładną datę premiery będziemy musieli jeszcze poczekać. Jednak już teraz wiemy, że gra zadebiutuje w wersji 1.14 i zawierać będzie dodatek Lord of Destruction.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Diablo 2 Resurrected już teraz możecie zamówić w ramach przedsprzedaży w cenie 39,99 Euro (~ 180 złotych). Pre-order gry dostępny jest również w wersji "Prime Evil", która zawiera dodatkowo grę Diablo 3: Eternal Collection i kosmetyczne, cyfrowe dodatki.

Aktualizacja 12.03.2021 - Diablo 2 Resurrected na PS5 otrzyma dodatkowe funkcje

Jeśli zamierzacie "ogrywać" Diablo 2 Resurrected na PS5 to mamy dla was dobre wieści. Twórcy gry - Robert Gallerani oraz Maxine Virtue, zdradzili w jednym z ostatnich wywiadów, że posiadacze konsol PlayStation 5 mogą liczyć na dodatkowe funkcje dedykowane platformie.

O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o technologię haptyczną, która została określona przez deweloperów jako "wyjątkowo ekscytującą".

Wciąż pracujemy nad tym, jak chcemy wykorzystać (kontroler DualSense - przyp.red.), ale haptyczne sprzężenie zwrotne w kontrolerze jest naprawdę ekscytującą rzeczą, więc chcemy się upewnić, że wykorzystamy je należycie. - Blizzard

Możemy również liczyć na liczne usprawnienia w sterowaniu, tak aby zabawa w Diablo 2 Resurrected była równie przyjemna na padach, jak i przy użyciu klawiatury i myszki.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Przedstawiciele Blizzarda potwierdzili, że w przypadku wersji na PC możliwe będzie wgranie zapisanych danych z oryginalnego Diablo 2! Co ciekawe, producent gry - Matthew Cederquist, ujawnił w wywiadzie dla serwisu IGN Middle East, że ową funkcję udało się odkryć przez przypadek. Nie było to coś, nad czym zespół specjalnie pracował.

Kiedy pracowaliśmy nad Diablo 2 Resurrected, zastanawialiśmy się, czy stare pliki save'ów będą działać. W pewnym momencie po prostu je wrzuciliśmy i zadziałały! Wówczas stwierdziliśmy: "okej, to najlepsza funkcja w historii". - Matthew Cederquist

Jeśli zatem posiadacie jeszcze gdzieś save'y sprzed niemal 20 lat, to jak najbardziej będziecie mogli je wykorzystać w Diablo 2 Resurrected.

Aktualizacja 18.03.2021 - gracze chcą zmian w rozgrywce

Wiemy już, że Diablo 2 Resurrected przyniesie nam ogromne zmiany w kwestii oprawy audio-wizualnej, sterowania, jak i kilku innych technicznych aspektach produkcji. Autorzy remastera - studio Vicarious Visions zarzekali się do tej pory, że nie mają zamiaru ingerować w samą rozgrywkę, bowiem taka jest wola graczy, okazuje się jednak, że nie do końca.

W serwisie Reddit pojawiły się wyniki ankiety przeprowadzonej wśród sympatyków Diablo 2. Udział w niej wzięło ponad 4,5 tysiąca graczy, którzy odpowiadali na pytania związane głównie z nadchodzącym remasterem. Okazuje się, że dotychczasowe domniemania twórców były mocno chybione, bowiem spore grono fanów gry z chęcią powitałoby liczne zmiany w rozgrywce.

Jakich zmian najbardziej chcą gracze w Diablo 2 Resurrected?

 • 70% graczy uważa, że potrzebne są zmiany w balansie zaklęć (głównie chodzi o zwiększenie siły tych bezużytecznych)
 • 72% graczy uważa, że najemnicy powinni zostać poprawieni
 • 62% graczy chce unowocześnionego systemu skrótów do używania zaklęć
 • 71% graczy uważa, że w grze powinna znaleźć się encyklopedia słów runicznych / przepisów Kostki Horadrimów
 • 78% graczy chce, by runy grupowały się w jednym miejscu ekwipunku
 • 50% graczy uważa, że kołczany powinny oferować nieskończoną amunicję
 • 69% graczy jest za dodaniem nowej zawartości endgame
 • 58% graczy chce nowych przedmiotów, słów runicznych i kombinacji przedmiotów z Kostki Horadrimów

Jak zatem doskonale widać, społeczność Diablo 2 wcale nie jest tak ortodoksyjna, jak uważają twórcy remastera. Póki co deweloperzy z Vicarious Visions nie mają zamiaru nic zmieniać w samej rozgrywce, ale możliwe, że pod wpływem głosu fanów ostatecznie zmienią swoją decyzję.

Aktualizacja 26.03.2021 - pierwsza beta wystartuje już niebawem

Przy okazji prezentacji Diablo 2 Resurrected, twórcy gry ujawnili, że na graczy czekają przynajmniej dwie fazy testów beta. Podczas pierwszych do naszej dyspozycji oddany zostanie jedynie tryb dla jednego gracza. Dopiero w późniejszym terminie - podczas kolejnych testów, deweloperzy udostępnią tryb sieciowy.

Jak wynika z informacji, do których dotarli przedstawiciele serwisu Wowhead, Blizzard może już niebawem ujawnić informacje na temat startu beta testów. Skąd te przypuszczenia? W serwisie Battle.net pojawiły się nowe pliki dotyczące testów i assety samego Diablo 2 Resurrected.

Co więcej, Adam Fletcher z Blizzard Entertainment, ogłosił na Twiterze, że szuka najbardziej doświadczonych graczy i streamerów związanych z Diablo 2.

Wszystko wskazuje na to, że możemy się spodziewać, iż beta testy Diablo 2 Resurrected ruszą już niebawem.

Aktualizacja 07.04.2021 - data pierwszy testów potwierdzona

Potwierdziły się nasze wcześniejsze przypuszczenia. Firma Blizzard ujawniła, że już w najbliższy weekend wystartuje pierwsza faza technicznych alfa-testów gry Diablo 2 Resurrected. Szczęśliwców amerykański producent wybrał spośród graczy, którzy już wcześniej wyrazili chęć do wzięcia w nich udziału.

Alfa-testy rozpoczną się w dokładnie w najbliższy piątek (9 kwietnia) o godzinie 16:00 czasu polskiego i potrwają do poniedziałku (12 kwietnia), do godziny 19:00. Czasu na sprawdzenie remake'u kultowej produkcji będzie zatem sporo.

W trakcie testów gracze otrzymają dostęp do trzech z siedmiu klas postaci, a konkretnie do Barbarzyńcy, Czarodziejki i Amazonki. Na szczęście, podczas zabawy nie będzie obowiązywał limit poziomów. Gracze do swojej dyspozycji otrzymają również historię i wydarzenia tylko z dwóch pierwszych aktów gry.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tym razem możliwa będzie jedynie zabawa w pojedynkę. Jak podkreślili przedstawiciele firmy Blizzard - na testy rozgrywek sieciowych przyjdzie jeszcze czas.

W ramach tego testu koncentrujemy się na sprawdzeniu doświadczenia w grze dla pojedynczego gracza w Diablo 2 Resurrected. Multiplayer jest oczywiście ogromną częścią Diablo 2 - jeszcze w tym roku przeprowadzimy osobny test, który będzie się na nim koncentrował. - Blizzard

Jeśli nie udało się wam dostać do alfa-testów, to na pocieszenie pozostanie wam oglądanie materiałów z gry. Blizzard potwierdził, że nie zamierza w żaden sposób blokować streamerów i youtuberów, oznacza to, że możemy spodziewać się "wysypu" mnóstwa materiałów z gry już w najbliższy weekend.

Aktualizacja 13.04.2021 - nowe materiały z gry i start beta testów

Alfa testy Diablo 2 Resurrected już za nami. Gracze są zachwyceni tym, co przygotowało studio Vicarious Visions. Rozgrywka wciąż jest silnie uzależniająca, a nowa oprawa graficzna sprawia, że Diablo 2 przypadnie do gustu nie tylko weteranom, ale i zupełnie nowym graczom. Ze wszystkich stron napływają pochwały dla remastera Diablo 2, a także liczne materiały z produkcji. Jeśli nie mieliście okazji dostać się do alfa testów, to musicie zobaczyć jak prezentuje się nowa wersja w porównaniu do oryginału.

To jednak nie wszystko do sieci trafiło mnóstwo materiałów z rozgrywki. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda zabawa Czarodziejką i Barbarzyńcą.

Blizzard i studio Vicarious Visions są najwyraźniej gotowi do dania szansy większej liczbie graczy na sprawdzenie nowej wersji gry bowiem właśnie wystartowały zapisy do zamkniętych beta testów Diablo 2 Resurrected. Testy odbędą się wyłącznie na PC i choć już teraz możemy zapisywać się do nich na oficjalniej stronie gry to należy pamiętać, że udział w nich nie jest gwarantowany. Niestety nie ujawniono, kiedy dokładnie odbędą się beta testy.

Aktualizacja 15.04.2021 - Paladyn, Zabójczyni, Druid i Nekromanta w akcji

Podczas ostatnich testów Diablo 2 Resurrected gracze mieli dostęp do zaledwie 3 z siedmiu klas postaci, a konkretnie do: Barbarzyńcy, Amazonki i Czarodziejki. W obwodzie pozostali zatem: Paladyn, Zabójczyni, Druid i Nekromanta.

Jak się jednak okazuje, kod źródłowy Diablo 2 Resurrected jest niemal identyczny w porównaniu z tym z oryginalnej wersji gry z 2000 roku. Najbardziej kreatywni gracze postanowili zatem sprawdzić czy niektóre mody z klasycznej odsłony da się wykorzystać również w remasterze. W szczególności chodzi o modyfikację Hero Editor, która pozwala na zamianę klas postaci podczas rozgrywki.

Dzięki temu zabiegowi, niektórzy gracze mieli do swojej dyspozycji wszystkie klasy postaci dostępne w grze. Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentują się umiejętności Paladyna, Zabójczyni, Druida i Nekromanty w Diablo 2 Resurrected to zapraszamy do oglądania.

Aktualizacja 27.04.2021 - Przedmioty w Diablo 2 Resurrected będą wierne oryginałowi, ale wyglądają znacznie lepiej

Redakcja serwisu PureDiablo postanowiła dokładnie przyjrzeć się unikatowym przedmiotom w Diablo 2 Resurrected. Z analizy redaktorów portalu wynika, że większość przedmiotów w grze pod względem designu prezentować się będzie dokładnie tak, jak w oryginale. Oczywiście zdarzają się pojedyncze wyjątki, w których to dokonano minimalnych zmian, ale jak podkreśla PureDiablo, z reguły wyszło to danym przedmiotom na lepsze.

Ogromne uznanie należy się twórcom odświeżonego Diablo 2 za dbałość o detale. Nowe wersje zbroi i broni prezentują się znakomicie, a gdzie tylko pojawiała się okazja do wzbogacenia ich wyglądu, tam deweloper chętnie działał. Nie zabrakło nawet takich zaawansowanych technik (jak na remaster gry w rzucie izometrycznym), jak odbicia w zbrojach. Jak prezentują się poszczególne przedmioty w Diablo 2 Resurrected możecie zobaczyć poniżej.

Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]
Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]
Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]
Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [14.05.2021]

Aktualizacja 10.05.2021 - Nowe modele przeciwników w akcji

Wiemy już, że Diablo 2 Resurrected ma być niezwykle wierne oryginałowi sprzed niemal dwóch dekad. Twórcy nie zamierzają jednak iść na łatwiznę i chcą nam dostarczyć remake godny pierwowzoru. Jak zamierzają tego dokonać? Między innymi poprzez dostosowanie oprawy audio-wizualnej do dzisiejszych standardów. Nagrana od nowa w wysokiej jakości ścieżka dźwiękowa Diablo 2 Resurrected to dopiero początek. Ostatnio mogliśmy podziwiać jak szczegółowo prezentują się unikalne przedmioty i zestawy dla naszych postaci. Tym razem jednak ekipa z kanału PureDMG zaprezentowała nam materiał wideo, na którym możemy zobaczyć, ile pracy włożono w stworzenie nowych modeli i animacji przeciwników graczy. Autorzy materiału poddali analizie pliki, które zostały udostępnione w trakcie ostatnich testów.

PureDMG przygotowało również znakomity materiał, który pokazuje, jak mocno zmieniła się zmieniła się oprawa graficzna w Diablo 2 Resurrected, ze szczególnym uwzględnieniem wyglądu elementów środowiska.

Powyższe materiały dobitnie świadczą o tym, że Diablo 2 Resurrected zaoferuje nam rozgrywkę godną 2021 roku.

Aktualizacja 10.05.2021 - Zobacz, jak zmieniły się modele postaci w Diablo 2 Resurrected

O tym, że Diablo 2 Resurrected będzie wyglądać znacznie lepiej od oryginału mogliśmy się już przekonać już podczas pierwszych testów alfa. Wydaje się jednak, że sam gameplay nie oddaje ilości pracy, którą twórcy remake'u włożyli w produkcję.

Redakcja serwisu PureDiablo postanowiła "pogrzebać" w plikach Diablo 2 Resurrected i wydobyła modele klas postaci, w które mogą wcielić się gracze. Na przedstawionym materiale doskonale widać, jak wiele się zmieniło w stosunku do pierwowzoru i z jaką pieczołowitością przygotowano nowe modele i ich animacje.

Możecie być pewni, że gdy tylko otrzymamy nowej informacje na temat gry, to od razu damy wam znać.

Zobacz również: Wszystko co wiemy o nowym God of War – premiera, rozgrywka, platformy