Diablo 2 otrzymał patch 1.14a. Teraz kolej na Starcrafta i Warcrafta 3

Stara, lecz wciąż bardzo popularna gra Diablo 2 doczekała się wydania nowego patcha o numerze 1.14a.

Mamy bardzo miłą informację dla wielbicieli 16-letniej już gry Diablo 2. Właśnie okazało się bowiem, że Blizzard o was nie zapomniał i udostępnił patch 1.14a, który zastąpił wydany w 2011 roku patch o numerze 1.13d.

Co wnosi nowy patch 1.14a dla Diablo 2?

"Aktualizacja skupia się na błędach typu glitch we współczesnych systemach operacyjnych. Możecie wreszcie odesłać na emeryturę starego Mac PowerPC. W zestawie z aktualizacją otrzymacie również nowiuteńki, błyszczący instalator dla OSX." - pisze jeden z deweloperów na forum us.battle.net dodając, że rozpoczęte zostały też prace mające na celu usprawnienie systemu wykrywania oszustw i hacków.

Od teraz gra Diablo 2 jest więc w pełni kompatybilna z Windows 7/8.1/10. Co jednak najważniejsze, dodatkowo dowiadujemy się, że to nie koniec prac nad tym wciąż popularnym tytułem.

"Tę podróż zaczynamy od upewnienia się, że Diablo II działa poprawnie na nowoczesnych komputerach, ale na tym się ona nie skończy. Do zobaczenia w Sanktuarium, poszukiwacze przygód." - zapowiada wspomniany deweloper.

Graczy czekają więc jeszcze kolejne niespodzianki.

Teraz kolej na Starcrafta, Warcrafta 3...

Wydaje się, że wydany patch ma bezpośredni związek z zamieszczonym przez Blizzarda pod koniec w 2015 roku ogłoszeniem o pracę, w którym poszukiwał osób mogących pomóc w odświeżeniu Diablo 2. Co interesujące, pomoc miała też objąć kolejne dwa równie popularne tytuły: Starcraft i Warcraft 3...