Diablo 3 - bez "netu" nie powalczysz

Firma Blizzard poinformowała, że Diablo 3 będzie mogło zostać uruchomione jedynie wtedy, gdy gracz będzie miał dostęp do Internetu. Powodów takiej decyzji jest kilka, najważniejszym jednak - internetowi oszuści.

Blizzard przygotował dla fanów Diablo wiadomość budzącą w świecie graczy niemałe kontrowersje. Otóż w trzeciej odsłonie tego słynnego action RPG nie będzie można prowadzić rozgrywki na komputerze nie posiadającym połączenia z Internetem.

Co ciekawe, do sytuacji takiej nie doszło nawet w przypadku bardzo silnie nastawionego na multiplayer Starcrafta 2. Tam połączenie z Siecią niezbędne jest jedynie do procesu weryfikacji oryginalności oraz trybu multiplayer.

Rob Pardo, przedstawiciel Blizzarda, podaje kilka powodów takiej a nie innej decyzji. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie rozgrywki w Diablo 3 przed internetowymi oszustami, a co za tym idzie funkcje jakie mają zostać wprowadzone w usłudze Auction House (bezpieczne handlowanie przedmiotami, możliwość sprzedawania ich za realną gotówkę) oraz Battle.net (trwała lista znajomych, postacie przechowywane na serwerze przy których nie będzie wymogu zagrania w wyznaczonym okresie, specjalny czat prowadzony poprzez system RealID czy też zautomatyzowane tworzenie gier PvP oraz co-op).

Diablo 3 - nowe funkcje wymagać będą ciągłego połączenia z Internetem

Diablo 3 - nowe funkcje wymagać będą ciągłego połączenia z Internetem

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom 1UP, Pardo stwierdził że wymóg pozostawania online w Diablo 3 (gdy połączenie z Internetem zostanie zerwane gracz będzie automatycznie wylogowywany) ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Mi osobiście zbytnio to nie przeszkadza, jednak jestem bardzo ciekaw Waszych opinii w tej sprawie. Czy odpowiada Wam system rodem z World of Warcraft?

Zainteresowanych większą ilością informacji o Diablo 3 zapraszam do tekstu opisującego system korzystania z najemników. Chętnych zachęcam też do poczytania o nadchodzących beta testach.