Diablo 3 - oszuści sprzedają na Allegro

Gracze żyli ostatnio premierą tytułu oczekiwanego od lat - Diablo III. A gdy już nadszedł ten moment i tłumy ruszyły do sklepów, okazało się, że co bardziej "obrotni" postanowili zarobić na piorunującym miksie gry oraz fakcie, że nie wszyscy czytają do końca, co kupują. Ostrzegamy więc przed oszustami na Allegro oraz innych serwisach aukcyjnych!

Diablo 3 - Diablo 3

Diablo 3 - Diablo 3

W czym rzecz? Otóż nabywając Diablo 3 dostajemy od razu kod do wersji trial, pozwalającej bawić się w ograniczonym zakresie tym tytułem. Po upływie określonego czasu musimy w celu kontynuowania zabawy wykupić pełną wersję, normalnie za nią płacąc. Tymczasem pojawili się ludzie, którzy sprzedają kody do wersji testowej jako klucze aktywacyjne do pełnej wersji - o czym wprawdzie informują swoich klientów, jednak nie wprost i czasem naprawdę bardzo trudno się zorientować. Liczą sobie przy tym jak za pełną grę - czyli około 190 złotych (cena różni się w zależności od oszusta). Tak więc zapalony gracz, który wyłoży te pieniądze, będzie musiał dodać drugie tyle, aby kontynuować zabawę bez ograniczeń.

Na szczęście jednak reakcja zarówno samych graczy, jak i serwisów jest natychmiastowa - na Allegro kilka kont zostało bardzo szybko zawieszonych (np. to), a aukcje oszustów zostały wycofane. Nie wiadomo jednak, czy wszystkich udało się wypatrzeć, więc przestrzegamy przed pochopnymi zakupami gry, a co do wersji trial - również odradzamy zakup kodu do niej. Dlaczego? Otóż 30 dni od daty premiery Diablo III wersja ta ma zostać udostępniona wszystkim chętnym za darmo przez producenta. Po co więc się śpieszyć i płacić za coś, co niedługo będzie za darmo?