Diablo 3 także na konsole?

W wypowiedziach dotyczących nadchodzącej trzeciej części gry z serii Diablo, pojawia się coraz więcej wzmianek o możliwym wydaniu tytułu na konsole. Wszystko przez wypowiedź głównego projektanta gier Blizzarda, Roba Pardo.

Diablo 3 na konsoli? Czemu nie. Już wkrótce może się okazać, że PC nie będzie jedyną platformą, na jaką trafi ta niezwykle oczekiwana gra. Do niedawna, niewiele osób myślało o konsolowej wersji Diablo 3. Teraz w sieci pojawia się coraz więcej domysłów na ten temat.

Wszystko przez wypowiedź głównego projektanta w Blizzardzie. Rob Pardo w rozmowie z Eurogamer przyznał, że byłoby to możliwe. "Ze wszystkich naszych tytułów, seria Diablo byłaby najbardziej odpowiednia na konsolę" - te słowa zaczynają coraz gęściej krążyć po sieci.

Także z technicznego punktu widzenia Pardo przyznał, że byłoby to jak najbardziej możliwe. Zaznaczył jednak, że trzeba by wprowadzić zasadnicze zmiany, chociażby w namierzaniu wrogów. Na PC można z łatwością namierzać poszczególnych przeciwników, w przypadku konsol byłoby to znacznie utrudnione.

Przeczytaj pełną zapowiedź Diablo III