Diablo 4 - beta testy. Kiedy start i jak się dostać?

Chcesz być jedną z osób, które przetestują Diablo 4 przed premierą? Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat beta testów.

Diablo 4 (fot. Blizzard)

Już wkrótce rozpoczną się zamknięte beta testy gry Diablo 4. Specjalna wersja gry będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat wydarzenia.

Beta testy Diablo 4 - kiedy start?

Activision Blizzard nie ogłosiło jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia beta testów Diablo 4. Możemy się jednak spodziewać, że nastąpi to w okolicach 18 listopada, ponieważ wtedy jest ostatni dzień wysyłania zaproszeń do uzytkowników.

Zobacz również:

Co więcej, wiadomo także, że na początku 2023 roku odbędą się otwarte beta testy gry.

Jak się dostać do beta testów Diablo 4?

Sam proces jest bardzo prosty, jednak aby dostać się do zamkniętych beta testów będziemy musieli liczyć na nieco szczęścia. Na początek jednak musimy wykonać kilka kroków:

  • Musimy mieć aktywne konto na Battle.net
  • Klikamy na nazwę użytkownika i następie Pokaż konto
  • Wybieramy opcję Prywatność a następnie Preferencje komunikacyjne
  • Włączmy opcję Wiadomości i oferty specjalne od Battle.net i klikamy Aktualizuj

Szczęśliwcy, którzy otrzymają zaproszenie do testów, dostaną maila z instrukcjami z adresu [email protected].

diablo_4

Diablo 4 (fot. Blizzard)

Beta testy Diablo 4 - zawartość

W trosce o to, aby nie ujawniać zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły, Blizzard zdecydował się na udostępnienie tzw. wersji post campaign. W ramach testów poza poszczególnymi obszarami gry będziemy mieć dostęp do:

  • Piekielne Przepływy - wydarzenie w grze, dostępne dla bohaterów dopiero po osiągnięciu III rangi świata: poziomu trudności Koszmar. Podczas zabijania potworów będą one mogły upuszczać Żar, czyli nową walutę potrzebną do otwierania skrzyń Piekielnych Przepływów.
  • Podziemia Koszmarów - podziemia o koszmarnym poziomie trudności w Diablo IV odblokowują się po znalezieniu pierwszej Pieczęci Koszmaru. Dodają one specjalne modyfikatory do podziemi, zwiększając siłę i okrucieństwo przeciwników, zapewniając tym samym bardziej wartościowe łupy.
  • Szepty Umarłych - na mapie zobaczymy różne Szepty rozrzucone po całej mapie. Po wykonaniu związanych z nimi zadań otrzymamy złoto, doświadczenie oraz upiorne przysługi. Po zebraniu 10 możemy je wymienić przy drzewie na złoto, doświadczenie oraz przedmioty.
  • Pola Nienawiści - specjalne miejsca przeznaczone dla trybu PvP.
  • Tablice Mistrzostwa - po osiągnięciu 50 poziomu zyskamy dostęp do Tablic Mistrzostwa, które pozwalają jeszcze bardziej rozwinąć naszego bohatera.