Diablo 4 opóźnione. Gra nie pojawi się w 2022 roku

Dwie najbardziej oczekiwane gry od Blizzarda, Diablo 4 i Overwatch 2 zaliczają opóźnienie. Wszystko przez problemy w studu.

Diablo 4 (fot. Blizzard Entertainment)

Od dłuższego czasu mówi się o problemach, jakie dotykają Activision Blizzard. Po premierze i sukcesie Diablo 2 Resurrected wyniki finansowe dewelopera mocno się poprawiły. Mimo to, stanowisko opuściła Jen Oneal, która była jednym z dwóch szefów Blizzarda. Obecnie w tej roli pozostał jedynie Mike Ybarra.

Wcześniejsze problemy w obozie Activision Blizzard wpłynęły niestety na nadchodzące premiery najbardziej wyczekiwanych tytułów. Chodzi o Diablo 4 i Overwatch 2. Informacje te zostały przekazane podczas ogłaszania wyników za trzeci kwartał 2021 roku. Daniel Alerge, dyrektor operacyjny Blizzarda powiedział, że potrzeba więcej czasu, aby gry prezentowały oczekiwaną jakość.

Zobacz również:

To dwie z najbardziej wyczekiwanych gier w branży, a nasze zespoły poczyniły ogromne postępy w kierunku ukończenia prac w ostatnim czasie, ale wierzymy, że dodatkowy czas na ukończenie produkcji i dalszy rozwój zasobów kreatywnych, by wspierać tytuły po premierze, zapewni, że te produkcje zachwycą i zaangażują swoje społeczności przez wiele lat.

Nie znaliśmy dokładnych dat premier Diablo 4 i Overwatch 2, jednak już teraz można powiedzieć, że strzelanka trafi na rynek w okolicach 2023 roku, natomiast wyczekiwany hack'n'slash pojawi się w okolicach 2023-2024 roku. Pozostaje nam czekać na nowe wieści. Tymczasem możemy zanurzyć się w świecie Diablo 2 Resurrected. Jeśli jeszcze nie grałeś, a zastanawiasz się czy warto, zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Zobacz także: Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej