Diablo 4 - świat gry na nowych oficjalnych materiałach

Blizzcon 2019 już za nami, ale studio Blizzard nie daje nam odpocząć i właśnie opublikowało serię nowych materiałów z Diablo 4.

Blizzcon 2019 z pewnością przejdzie do historii. Mnóstwo zapowiedzi, materiałów i szczegółów na temat nowych produkcji studia Blizzard, spowodowało, że najwięksi fani z pewnością zapomnieli już o fatalnej zeszłorocznej edycji wydarzenia. Niekwestionowanym bohaterem konwentu było Diablo 4, które z miejsca podbiło serca graczy z całego świata. Choć w ostatnich dniach otrzymaliśmy mnóstwo informacji i materiałów na temat gry, to Blizzard opublikował dzisiaj kolejne - zdjęcia pochodzące prosto z rozgrywki.

Diablo 4 - świat gry na nowych oficjalnych materiałach

Możemy na nich podziwiać m.in.: zróżnicowane tereny gry, przeciwników (w tym ogromnych bossów) czy postacie graczy (barbarzyńcę, czarodziejkę i druida).

Dla przypomnienia, Diablo 4 ma być powrotem do "mrocznych" i brutalnych korzeni serii. Choć twórcy nie odcinają się od Diablo 3, to widać wyraźnie, że przy projektowaniu najnowszej odsłony cyku wzorowali się na dwóch pierwszych częściach. W Diablo 4 ma zatem nie zabraknąć przerażających adwersarzy, ogromnej ilości sprzętu do zdobycia, rozwiniętego systemu rozwoju postaci, brutalnego i satysfakcjonującego systemu walki oraz powrotu ulubionych postaci.

Diablo 4 - świat gry na nowych oficjalnych materiałach

Na razie poznaliśmy trzy klasy postaci - barbarzyńcę, czarodziejkę oraz druida. Barbarzyńca najlepiej sprawdzi się w walce w zwarciu. Otrzyma on unikalny system zwany arsenałem, który pozwoli mu na noszenie przy sobie aż czterech broni i przypisanie do każdej z nich innej zdolności. Czarodziejka z Diablo 4 wzorowana była na dobrze znanej postaci z drugiej odsłony serii. W jej wypadku możemy zatem liczyć na potężne dystansowe ataki związane z ogniem, lodem i elektrycznością. Ostatnią z zaprezentowanych postaci jest druid, czyli kolejny bohater powracający z Diablo 2. Do swojej dyspozycji otrzyma on potężne ataki związane z podstawowym żywiołami oraz zdolność przemiany w wilkołaka bądź niedźwiedziołaka. Co istotne, Blizzard wybór płci bohaterów pozostawi w rękach graczy. Niektórym możemy przyjrzeć się choćby na poniższym zdjęciu (czarodziej i barbarzynka).

Diablo 4 - świat gry na nowych oficjalnych materiałach

Diablo 4 zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na razie nie ujawniono jeszcze konkretnej daty premiery gry.