Diablo II opóźnione!

Po raz kolejny Blizard Entertaiment przekłada datę premiery Diablo II.

Blizzard Entertaiment podał do publicznej wiadomości, że światowa premiera drugiej części Diablo została przesunięta. Przypomnijmy, że ta znakomita gra RPG miała pierwotnie ukazać się jeszcze przed ubiegłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Niestety prace produkcyjne zajęły znacznie więcej czasu niż przewidywano, co w rezultacie przyczyniło się do powstania znacznych opóźnień.

Tym razem całe zamieszania zostało spowodowane problemami z wersją beta gry, która przeznaczona jest wyłącznie do użytku internetowego na serwerze Battle.net. W założeniach miała być ona rozesłana do betatesterów zaraz po Nowym Roku, ale programiści stwierdzili, że zawiera jeszcze wiele niedoskonałości, które muszą zostać wyeliminowane. Aktualnie na oficjalnej stronie Blizzard Entertaiment (www.blizzard.com) można nadal zgłaszać chęć testowania gry. Najprawdopodobniej na początku kwietnia, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, zostanie wylosowanych 1000 szczęśliwców, którzy jako pierwsi na Ziemi dostąpią zaszczytu testowania Diablo II. Oferta dotyczy jednak tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dla reszty świata przygotowana została druga faza przedpremierowych testów, mająca nastąpić kilka tygodni po pierwszej. Wtedy już każdy chętny będzie mógł całkowicie za darmo pobrać wersję beta z Internetu.

Według informacji opublikowanych przez CD-Projekt, w związku z zaistniałą sytuacją, premiera polskiej wersji językowej Diablo II odbędzie się dopiero w maju br.


Zobacz również