Diablo II po raz wtóry

Początek przyszłego roku to planowany termin premiery pierwszego oficjalnego dodatku do Diablo II.

Wydane jakiś czas temu Diablo II zdobywa coraz więcej nowych zwolenników na całym świecie, ale mimo to programiści z Blizzard Entertaiment nie spoczywają na laurach i już szykują specjalne rozszerzenie dla swojego najnowszego dzieła. Add-on pozwoli nam podążyć śladami trzeciego z demonicznych braci - Baala, który kieruje się w stronę leżących na północy Wyżyn Barbarzyńców w celu zawładnięcia tą krainą. Droga do całkowitego unicestwienia zła ma obejmować 6 nowych misji i kilka zadań pobocznych.

Oczywiście, podczas wędrówki napotkamy hordy pomniejszych sług piekielnych oraz kilkunastu unikatowych bossów. W rozprawieniu się z przeciwnikami pomoże nam spora ilość dodatkowego wyposażenia (nigdzie nie oglądane dotąd bronie, zbroje i magiczne przedmioty). Autorzy dodatku zamierzają powiększyć grono dostępnych postaci o dwie klasy: zabójcę i druida - każda z nich będzie mieć 30 indywidualnych umiejętności. Do tego dojdą jeszcze nowe receptury dla Kostki Horadrimów oraz zwiększenie pojemności osobistego schowka. Ważną informacją jest również planowane rozszerzenie liczby opcji dostępnych na serwerach Battle.net.

Dodatek do Diablo II powinien ukazać się jeszcze w I kwartale 2001 r., a do naszego kraju trafi on w pełni zlokalizowany dzięki firmie CD Projekt.


Zobacz również