Diablo III: Ultimate Evil Edition na Xbox One w rozdzielczości 1080p

Właściciele Xbox One nie będą poszkodowani kupując grę Diablo III: Ultimate Evil Edition. Po pobraniu aktualizacji przygotowanej przez Blizzarda również będą mogli cieszyć wzrok obrazem generowanym z prędkością 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p.

Gra Diablo III: Ultimate Evil Edition (podstawowa wersja Diablo III wzbogacona nowymi elementami i ulepszeniami z dodatku Reaper of Souls) trafi do sprzedaży 19 sierpnia i przeznaczona będzie na konsolowe platformy Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Po raz pierwszy będą mogli więc w nią zagrać właściciele konsoli najnowszej generacji.

Niestety ci, którzy korzystają z Xbox One, usłyszeli już dawno, że w przeciwieństwie do PlayStation 4 nie będą mogli cieszyć oczu rozdzielczością 1080p, lecz jedynie 900p. Blizzard zadeklarował w czerwcu jedynie, że przejście do wyższej rozdzielczości będzie z czasem możliwe, lecz nie spodziewa się, aby to nastąpiło z premierą gry na Xbox One.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej [11.10.2021]
  • Windows 10, Windows 11: jak znaleźć klucz aktywacyjny systemu?

Dzięki czerwcowej aktualizacji SDK Microsoftu uwolnione zostało jednak 10% mocy konsoli Xbox One zarezerwowane wcześniej dla Kinecta. Dzisiaj wiemy już oficjalnie, że dzięki temu Blizzard zdąży z przygotowaniem odpowiedniej aktualizacji (”day one patch”), dzięki której rozdzielczość zostanie zmieniona z 900p do 1080p.