Diablo III dla PlayStation 4 nadchodzi! Spokojnie, pojawi się też w wersji dla PS3

Po wielu wcześniejszych spekulacjach Blizzard oficjalnie potwierdził, że gra Diablo III zostanie wydana na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Wczoraj firma Sony zapowiedziała oficjalnie konsolę PlayStation 4 (chociaż tak w zasadzie to samej konsoli nie zobaczyliśmy...) oraz zaprezentowała kilka gier, które zostaną w pierwszej kolejności dla niej wydane.

Dzisiaj mam natomiast okazję przekazać bardzo interesującą informację dla fanów serii Diablo. Otóż po wielu spekulacjach na ten temat, które pojawiały się ostatnimi miesiącami, Blizzard potwierdził oficjalnie (jego przedstawiciele uczestniczyli też w konferencji Sony), że gra Diablo III zostanie wydana w wersji przeznaczonej dla PlayStation 4. Co ważne (a może ważniejsze?), zostanie również udostępniona dla milionów właścicieli konsol PlayStation 3.

Zbudowane w oparciu o trzon wersji pecetowej Diablo III na konsole PS3/PS4 zawierać ma wszystkie najnowsze aktualizacje i usprawnienia takie jak np.: system poziomów mistrzowskich, Infernalna Machina, siła potworów i system pojedynków. Konsolowy gracz dostanie też do dyspozycji nowy, dedykowany konsoli interfejs użytkownika z systemem intuicyjnego sterowania oraz dynamiczną kamerką.

"Gracze będą mogli wypowiedzieć wojnę Płonącym Piekłom w pojedynkę lub stworzyć drużynę i razem z innymi nefalemami zniszczyć zastępy demonów. W trybie wieloosobowym pojawi się możliwość wyboru między czteroosobową grą w sieci (wraz z systemem dobierania graczy) oraz czteroosobową grą lokalną w trybach współpracy przystosowanych do prowadzenia wojen w domowym zaciszu." - czytamy na stronie Blizzarda.

Poniżej kilka screenów z Diablo III na PS3:

Diablo III dla PS3

Diablo III dla PS3

Diablo III dla PS3

Diablo III dla PS3

Diablo III dla PS3

Diablo III dla PS3

Kiedy premiera?

Niestety Blizzard nie podał tej informacji. Zapowiedział jedynie, że wersja Diablo III w wersji na PS3 zostanie zaprezentowana już 22 marca podczas imprezy PAX East w Bostonie.


Zobacz również