Diablo III na konsole "zapewni przeżycia na prawdziwym poziomie Blizzarda"

Wiceprezes firmy Blizzard, Paul Sams, podzielił się na łamach serwisu CVG kilkoma informacjami dotyczącymi wydania gry Diablo III w wersji na konsole. Zadeklarował m.in. że jeżeli gra powstanie, "zapewni przeżycia na prawdziwym poziomie Blizzarda".

Diablo III

Paul Sams, wiceprezes Blizzarda, przyznał w wywiadzie udzielonym serwisowy CVG, że udostępnienie gry Diablo III w wersji na konsole ma sens, i że podjęcie tej decyzji nie będzie zależało jedynie od kwestii finansowych. Stwierdził również, że jeżeli gra powstanie, będzie wymagała wprowadzenia pewnych zmian w stosunku do wersji na komputery PC. Zadeklarował jednak, że "zapewni przeżycia na prawdziwym poziomie Blizzarda".

"Otrzymujemy wiele pytań, dlaczego nie stworzyliśmy wersji konsolowej gry już wcześniej. Odpowiadam na nie tak samo, jak w przypadku modelu biznesowego: nie pozwalamy, aby biznesowe modele lub platformy kierowały naszymi decyzjami. To są drugorzędne sprawy, a tym co dla nas jest najważniejsze, jest sama rozgrywka. Musimy mieć pewność, że gra jest świetna i jest czymś, w co każdy będzie chciał grać. Jeżeli dostarczymy wspaniałą grę, wspaniałe doświadczenia, model biznesowy - jeżeli będziemy uczciwi wobec was - sprawdzi się" - powiedział Paul Sams.

"Tak samo z konsolami: nie chcemy decydować z góry o powstaniu produktu na konsole. Po prostu chcemy stworzyć świetną grę. Jeżeli najlepsze doświadczenia wymagają zastosowania myszy i klawiatury, umieszczamy ją na PC. Jeżeli lepiej by się grało z kontrolerem, jest to droga, którą chcielibyśmy podjąć. Jeżeli gra dobrze działa w obu tych przypadkach, i nie trzeba wprowadzać żadnych znaczących zmian i kompromisów, stworzymy ją dla obu platform". - dodaje Sams.

Polecamy: Najgorsze konsole wszechczasów

Jak widzimy, Blizzard niestety nie zadeklarował, że na 100% powstanie konsolowa wersja Diablo III. Widać jednak, że wciąż "intensywnie bada rynek", co miejmy nadzieję będzie skutkowało podjęciem decyzji korzystnej dla posiadaczy konsol.

Premiera Diablo 3 już niedługo

Warto dodać, że "pecetowe" Diablo III trafi na półki sklepowe już wkrótce. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule "Diablo III - znamy datę premiery i cenę".

__________________

Jeżeli firma Blizzard będzie rozwijała grę Diablo III w wersji na konsole w podobnym tempie jak na PC, możemy na nią niestety długo poczekać...