Diablo III: najszybciej sprzedająca się gra PC

Blizzard Entertainment z dumą podał informacje na temat wyników sprzedaży gry Diablo III. Wynika z nich, że w zaledwie 24 godziny od swojej premiery pochłonęła ona dusze...3,5 miliona ludzi!

Po 12 latach wyczekiwania w nocy z 14 na 15 maja odbyła się premiera rynkowa gry Diablo III. Aby ją zdobyć wiele godzin wcześniej przed wieloma sklepami (w sumie było ich na świecie ponad 8 tysięcy) ustawiały się gigantyczne kolejki najzagorzalszych fanów tej kultowej serii. Jedną z takich kolejek postanowiliśmy nawet odwiedzić z kamerą:

Czy tak wielkie zainteresowanie w dniu premiery, które zaskoczyło nawet niekiedy organizatorów, przełożyło się na sprzedaż gry? Tak! Z opublikowanych właśnie przez spółkę Blizzard Entertainment informacji wynika bowiem, że w zaledwie 24 godziny od premiery sprzedano aż 3,5 miliona jej kopii, co czyni z niej "najszybciej sprzedającą się grą PC w historii".

Co więcej, w pierwszym tygodniu od premiery w Diablo III gra już 6,3 miliona osób (liczba ta nie uwzględnia ponad 1,2 miliona graczy, którzy otrzymali grę w zamian za udział w promocji Roczna Przygoda w World of Warcraft). Dla przypomnienia, Diablo II sprzedało się w liczbie "zaledwie" 4 milionów egzemplarzy...

Komentarz

W sumie przez te wszystkie lata od premiery Diablo spędziłem miesiące przed ekranem komputera uparcie walcząc z siłami zła. W tej chwili nie ma już jednak we mnie takiego zapału, jak wśród fanów widocznych na filmie. Co o nich myślę? No...zazdroszczę im!