Diablo Immortal - poznaliśmy nowe szczegóły na temat mobilnej odsłony serii Diablo

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, mobilna odsłona serii Diablo wciąż żyje i ma się dobrze. Co więcej, poznaliśmy nowe szczegóły na temat produkcji.

Diablo Immortal było przysłowiowym "gwoździem do trumny" zeszłorocznego Blizzconu. Gracze oczekiwali wielkich zapowiedzi, a tymczasem otrzymali Diablo w wersji na urządzenia mobilne. Emocje (głównie negatywne), które wywołała produkcja, sprawiły, że Blizzard niemal całkowicie zaprzestał promocji tytułu. Wydawało się nawet, że studio mogło "po cichu" uśmiercić swoją pierwszą mobilną grę. Nic bardziej mylnego, choć to Diablo 4, Overwatch 2 oraz World of Warcraft: Shadowlands zdominowały tegoroczny Blizzcon, to nie zabrakło również nowych wieści na temat Diablo Immortal.

Mobilna odsłona serii Diablo przedstawiana jest przez swoich twórców jako pełnoprawna gra MMOARPG, w której będziemy mogli liczyć m.in. na: otwarte obszary dzielone z innymi graczami, kooperacyjne aktywności (czteroosobowe lochy), gildie oraz rozwinięte systemy społecznościowe. Wszystko to utrzymane w stylistyce znanej z Diablo 3.

Podczas targów Blizzcon 2019 ujawniono, że do gry trafią legendarne przedmioty, które będą bezpośrednio wpływać na wykorzystywane przez nas zdolności. W walce będziemy mogli wykorzystać również potężne zdolności typu "ultimate", które są nie tylko niezwykle efektowne, ale również efektywne i mogą całkowicie odmienić losy starcia.

Dowiedzieliśmy się także, że w grze nie zabraknie licznych wydarzeń oraz regularnych aktualizacji z poprawkami i nową zawartością. Twórcy chcą wspierać tytuł jeszcze długo po premierze, a do gry mają trafiać m.in.: nowe obszary, lochy, bossowie, wyposażenie, a nawet klasy postaci.

Czy Diablo Immortal ma jeszcze szansę osiągnąć sukces pomimo ogromnej ilości negatywnych komentarzy pod swoim adresem? Może być ciężko, mobilna odsłona Diablo to niezaprzeczalnie ciekawie zapowiadająca się produkcja, ale Blizzard nieumiejętnie ją przedstawił. Gdyby studio wstrzymało się z jej prezentacją do tego roku, to z pewnością odbiór Diablo Immortal byłby znacznie lepszy, szczególnie po ujawnieniu Diablo 4.

Diablo Immortal nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, gra zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.