Diablo i Overwatch otrzymają seriale telewizyjne

Blizzard Entertainment ma w planach duże inwestycje związane z markami Diablo i Overwatch. Oprócz nowych gier otrzymamy również seriale, które pojawią się m.in. na platformie Netflix.

Diablo 4 oraz Overwatch 2 zostały ogłoszone podczas ostatniego Blizzconu. Okazuje się, że wydawca gier - firma Activision Blizzard, ma w planach również seriale oparte na tych popularnych markach.

Na profilu Nicka van Dyka - prezesa Activision Blizzard, w serwisie LinkedIn, pojawiła się ciekawa informacja dotycząca osiągnięć i projektów, w których brał on udział. Okazuje się, że pan van Dyk czuwa nad pracami związanymi z serialowymi adaptacjami gier Diablo i Overwatch. Pierwsza z nich jest już w pre-produkcji i powstanie w stylu japońskich animacji - anime. Dowiedzieliśmy się również, że zmierza ona na platformę Netflix. Jeśli twórcom serialu Diablo uda się utrzymać poziom znakomitej serii Castelvania, która już 5 marca doczeka się trzeciego sezonu, to możemy być spokojni o produkcję.

Zobacz również:

Znacznie mniej wiemy na temat serialu Overwatch. Prezes Activision Blizzard ujawnił jedynie, że prawa do ekranizacji zostały już sprzedane, jednak nie wiemy komu dokładnie. Również Overwatch będzie animacją.

Wszystko to idealnie zbiega się z nadchodzącymi premierami Diablo 4 i Overwatch 2. Czwarta odsłona kultowego hack&slasha zadebiutuje najprawdopodobniej w przyszłym roku, natomiast już w tym, powinniśmy otrzymać kontynuację Overwatch. Możliwe, że włodarze Activision Blizzard zdecydowali się wejść we współpracę z licznymi partnerami, aby na czas dostarczyć produkcje, które dodatkowo podgrzeją atmosferę przed debiutem gier.

źródło: pcgamesinsider.biz