Dial–up pięciokrotnie szybszy?

Połączenia z Internetem typu dial–up ciągle cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Większość użytkowników zastanawia się, czy można jakoś zwiększyć wydajność modemowych połączeń. Okazuje się, że bez większego wysiłku można przyspieszyć wczytywanie stron internetowych nawet pięciokrotnie.

Niespotykaną dotychczas akcelerację połączenia modemowego można uzyskać dzięki najnowszej wersji programu Propel Accelerator firmy Propel. Zgodnie z intencjami twórców, aplikacja dzięki kombinacji różnych technik przyspiesza pobieranie najczęściej przeglądanych witryn internetowych nawet pięciokrotnie. Im częściej odwiedzamy daną stronę, tym szybciej się ona ładuje (wspomagane jest wczytywanie stron napisanych w języku HTML i JAVA, wczytywanie grafiki i obrazów, banerów reklamowych, itp.).

Pierwsze skutki działania aplikacji widać po dwóch lub trzech wizytach na danej stronie. Przykładowo, niektóre elementy grafiki są wyświetlane w nieco gorszej jakości, co rzeczywiście przekłada się na znaczny wzrost wydajności. W systemie aplikacja jest obecna w postaci ikony pojawiającej się obok zegara, dzięki której możliwe jest szybkie włączanie i wyłączanie akceleratora. Również z tego poziomu można modyfikować dwie najważniejsze opcje programu – poziom akceleracji grafiki (skala pięciostopniowa) oraz ilość miejsca na dysku przeznaczoną na pliki tymczasowe.

Efektywność Propel Accelerator można zbadać kontaktując się ze stroną testową producenta. Skuteczność programu została już doceniona w USA, gdzie Earthlink, dostawca usług internetowych z 5 milionową rzeszą klientów, dołącza Propel Accelerator do swojego standardowego konta dial – up. Wersję trial programu można pobrać z naszego działu FTP.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1517


Zobacz również