Diaspora - czas na alternatywny Facebook

Serwis społecznościowy Diaspora wchodzi w fazę Alpha. Twórcy zaczęli już rozsyłać pierwsze zaproszenia, a wśród ciekawych opcji są m.in. Aspekty, czyli podział znajomych według ich roli w naszym życiu.

Rozwój Diaspory oglądamy już od kilku miesięcy. We wrześniu, serwis pojawił się w wersji deweloperskiej, a już dziś używają go zwykli użytkownicy.

Postęp prac jest bardzo szybki, biorąc pod uwagę, że nowojorscy studenci wpadli na pomysł serwisu ledwie 5 miesięcy temu. Sukcesu nie byłoby bez wpłat z serwisu Kickstarter. Diaspora zebrała tam ponad 200 tysięcy dolarów wpłaconych przez około 6500 osób.

Nowy serwis zapewnia użytkownikom więcej prywatności. Diaspora będzie działać w sposób podobny nieco do sieci P2P, a nasze dane ukażą się u konkretnych osób - w rozproszeniu.

Informacje na swój temat będzie można w każdej chwili skasować, nie pozostawiając w serwisie żadnych pamiątek.

Dzięki opcji Aspekty, użytkownik będzie mógł udostępniać mniej lub wiecej treści, zależnie od bliskości relacji. Wszystko działa też w open-source i przy otwartym API, więc programiści będą mogli stworzyć swoje własne dodatki i edycje Diaspory.

Prośbę o zaproszenie do Diaspory wysłać można na oficjalnej stronie projektu. Więcej o nowym serwisie społecznościowym przeczytasz w artykule pt. Rusza alternatywny Facebook.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: