Digg wprowadza zmiany

Serwis internetowy Digg miał ostatnio spore problemy z utrzymaniem swoich użytkowników. Teraz został całkowicie przeprojektowany i doczekał się kilku nowych opcji. Zmiany mają pomóc mu w odzyskaniu zaufania fanów oraz przywrócić właściwe tempo rozwoju.

Najważniejszą zmianą jest przeprojektowanie układu całego serwisu, w tym inne rozmieszczenie sekcji oraz wygodniejsze filtrowanie treści. Zamieszczone odsyłacze są bardziej widoczne i łatwiejsze do czytania. Nowa organizacja profilu pozwala na lepszy dostęp do statystyk, a dodawanie samych linków zostało uproszczone.

Dwie mniej znaczące zmiany to opcjonalne informowanie użytkownika o tym, że wprowadzone przez niego informacje trafiły do najbardziej popularnych (Top News) oraz bardziej szczegółowe statystki zawierające liczbę dodanych materiałów wraz z wyszczególnieniem, ile z nich trafiło do najpopularniejszych.

Digg.com jest jednym z klasycznych przedstawicieli Web 2.0, a jego treści zależą od tego, co podoba się użytkownikom. Linki do różnych materiałów wrzucane są do serwisu i oceniane przez społeczność Digga, zyskując sobie mniejszą lub większą popularność.

Obecnie, zmianami objęto około 15 proc. użytkowników. W tej chwili Digg zbiera informacje zwrotne i wprowadza ewentualne poprawki. Finalna wersja strony zostanie udostępniona wszystkim za kilka tygodni.