DigiMagic - zdjęcia prosto na płytę CD

Angielska firma Cardmedia zaprezentowała urządzenie, za pomocą którego możemy przenieść zdjęcia znajdujące się na nośniku flash bezpośrednio na płytę CD. Nosi ono nazwę DigiMagic DM220 i jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku nośników pamięci - stosowanych np. w aparatach cyfrowych.

DigiMagic DM220 przypomina zewnętrzną nagrywarkę, zaopatrzoną dodatkowo w port na nośniki flash. Formaty obsługiwane przez port to: CompactFlash, MicroDrive, SmartMedia, Memory Stick, Secure Digital oraz MultiMedia Card. CompactFlash oraz Microdrive są wsuwane bezpośrednio do portu podczas gdy reszta kart wymaga dodatkowej przejściówki, dołączonej do urządzenia.

Poprzez port USB DigiMagic może być podłączony do komputera i pełnić także rolę zwykłego czytnika kart flash. Proces nagrywania zdjęć na płytę CD odbywa się za pomocą jednego przycisku. Ponadto istnieje możliwość nagrywania płyt multisesyjnych. Systemy, pod którymi pracuje DigiMagic to: Windows 98/98SE/ME/2000/XP oraz MAC OS X w wersji 10.2 i wyższej.

DigiMagic DM220 ma wymiary 150 x 35 x 90 mm i waży 600 g. Do urządzenia dołączony jest zasilacz, kabel USB, 4 akumulatory oraz program do nagrywania Nero Express. Cenę DigiMagic DM220 ustalono na 249 funtów.

Więcej informacji: http://www.card-media.co.uk/resellers/digi%2Bmagic.htm


Zobacz również