Digimax L80 - fotograficzna nowość Samsunga

Pod koniec miesiąca na polskim rynku będzie dostępny cyfrowy kompakt marki Samsung, Digimax L80. Model ten charakteryzuje się matrycą o rozdzielczości 8 milionów pikseli, 2,5-calowym ekranem ciekłokrystalicznym oraz 3-krotnym obiektywem SHD o ogniskowej 35-105 mm.

Digimax L80 - fotograficzna nowość Samsunga

Samsung Digimax L80

Jak przekonuje producent aparatu, wbudowany w niego wyświetlacz zapewnia kąt widzenia 180 stopni. Cyfrówka oferuje 11 trybów tematycznych (Noc, Portret, Dzieci, Krajobraz, Zbliżenie, Świt, Zmierzch, Zdjęcia pod światło, Fajerwerki, Plaża/śnieg, Rozpoznawanie tekstu). Aparat może także nagrywać klipy wideo w formacie MPEG-4, w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), w jakości 30 klatek na sekundę. Wśród oferowanych przez urządzenie funkcji można także wymienić stabilizację drgań aparatu w trakcie nagrywania wideo, możliwość użycia zoomu optycznego przy rejestracji oraz przechwytywanie zdjęć z klipów w czasie odtwarzania.

Digimax L80 jest "spokrewniony" z modelem L85 (przypomnijmy, iż aparat ten był zgodny z interfejsem HDMI). Nieznana jest na racie cena cyfrówki w Polsce, wiadomo za to, że do sprzedaży wejdzie ona pod koniec czerwca br.