Digital Dragons 2020 - krakowskie targi poświęcone grom komputerowym, przełożone z powodu koronawirusa

Kolejne ważne wydarzenie kulturowe na mapie Polski zostaje odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem padło na krakowskie targi Digital Dragons.

Digital Dragons to targi poświęcone przemysłowi gier, które odbywają się regularnie od 2012 roku. Odwiedzający mogą liczyć na spotkania z deweloperami, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat procesu twórczego gier, ale również ich wydawania i dbania o swoje marki. Digital Dragons to również dwie bardzo prestiżowe nagrody. Organizatorzy targów przyznają tytuł najlepszej gry niezależnej, w ramach konkursu Indie Showcase oraz najlepszych gier ogólnie wydanych w minionym roku.

Niestety, jak poinformowali właśnie organizatorzy imprezy, ta nie odbędzie się w planowanym terminie. Pierwotnie, tegoroczna edycja Digital Dragons miała wystartować 18 maja, jednak ze względu na rozwój pandemii koronawirusa, zdecydowano się o przełożeniu targów na wrzesień bieżącego roku, a konkretnie na 14-15 września. Oznacza to, że, na szczęście, Digital Dragons 2020 nie podzielą losu tegorocznych targów E3, które przed kilkoma dniami zostały całkowicie odwołane.

Zobacz również:

  • Ghostrunner pokonał Cyberpunka. Digital Dragons Awards rozdane
  • Szczepionka na Covid-19 – Johnson&Johnson. Działanie, skuteczność i aplikacja [Aktualizacja 26.07.2021r]

Jak organizatorzy podkreślili w oficjalnym komunikacie, najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo i zdrowie, nie tylko odwiedzających, ale wszystkich osób zaangażowanych w Digital Dragons.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych partnerów, prelegentów, sponsorów i wystawców jest dla nas priorytetem. Obecna sytuacja nie pozwala na zrealizowanie wydarzenia na najwyższym poziomie, dlatego w trosce o wszystkich uczestników, jego termin ulega zmianie.

Co istotne, nie ma potrzeby zwrotu biletów, bowiem wszystkie dotychczas zakupione będą honorowane we wrześniu. Najmocniej przeniesienie Digital Dragons 2020 odczują niezależni twórcy gier, którzy wysłali swoje prace na tegoroczny Indie Showcase. Władze targów poinformowały już, że wszystkie zgłoszenia zostały anulowane. Aby ponownie wziąć udział w plebiscycie, deweloperzy muszą ponownie wysłać swoje zgłoszenia. W zeszłym roku, nagroda dla najlepszej niezależnej produkcji przypadła Tsioque.

źródło: digitaldragons.pl