Digital Storm Hailstorm - pecet z Core i7 i superwydajnym chłodzeniem

Firma Digital Storm zaprezentowała nowy model peceta z mocno podkręconym procesorem i innowacyjnym systemem chłodzenia. Hailstorm jest trzymany przy życiu dzięki systemowi Sub-Zero Liquid Chilled, który utrzymuje ciecz w temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza.

Digital Storm Hailstorm to wymarzony prezent na gwiazdkę dla każdego hardkorowego gracza. Jego twórcy zastosowali w nim innowacyjny system chłodzenia cieczą, dzięki któremu taktowanie powyżej 4 GHz nie robi na procesorze żadnego wrażenia.

Ta technologia to Sub-Zero Liquid Chilled System. Umieszczony wewnątrz obudowy system chłodzący stara się utrzymywać temperaturę cieczy na poziomie poniżej zera stopni Celsjusza. Aktualna temperatura płynu jest wyświetlana na panelu umieszczonym wprost pod procesorem. Czujnik, z którego pobierane są dane znajduje się na wyjściu komory chłodzącej.

Ciecz jest rozprowadzana na procesor oraz inne podzespoły m.in. na karty graficzne. Najmocniejszy Hailstorm z systemem chłodzenia Sub-Zero Liquid Chilled jest wyposażony m.in. w procesor Intel Core i7 980X taktowany na 4,6 GHz oraz trzy układy NVIDIA GTX 580.

Czyż to nie idealny prezent gwiazdkowy? Niestety, św. Mikołaj prędzej zbankrutuje niż w ramach świątecznych prezentów zafunduje graczom zestaw Hailstorm. Za jeden z najlepiej wyposażonych egzemplarzy z wymienionymi wyżej podzespołami oraz 6GB pamięci RAM trzeba bowiem zapłacić aż 6900 dolarów.