Diodowy projektor Seiko Epson

Koncern Seiko Epson zaprezentował na targach elektroniki użytkowej IFA 2005 w Berlinie projektor wielkości... pocztówki. Co ciekawe, w urządzeniu nie wykorzystano tradycyjnej lampy - zamiast niej źródłem światła są diody LED.

Urządzenie waży 0,5 kg i mierzy 10,3 x 13,8 cm (jego wysokości nie podano). Zastosowanie w nim diod LED pozwoliło na znaczne wydłużenie czasu pracy (w porównaniu z urządzeniami, w których źródłem światła są tradycyjne lampy) oraz obniżenie temperatury w projektorze - co sprawia, że działa on ciszej, gdyż zbędne jest intensywne chłodzenie. Dodatkowym atutem jest błyskawiczne uruchamianie się urządzenia - obraz z projektora widoczny jest natychmiast po włączeniu.

System optyczny projektora oparty jest na technologii 3LCD, promowanej i rozwijanej przez Seiko Epson (a także przez Fujitsu, Hitachi, Panasonica oraz Sony).

Niestety, nie wiadomo kiedy urządzenie trafi do sprzedaży - producent na razie nie zdecydował się na rozpoczęcie masowej produkcji LED-owych projektorów.


Zobacz również