DirectX 12 w pełnej krasie

Na targach Computex nie mogło zabraknąć Nvidii, która sprawiła graczom miłą niespodziankę i zaprezentowała zaawansowane możliwości DirectX 12.

Niestety, nie wszyscy odwiedzający targi w Tajpej mieli okazję zobaczyć ten pokaz, ponieważ odbył się on za zamkniętymi drzwiami. Nvidia zaprosiła tylko kilka osób, w tym przedstawicieli japońskiej witryny 4Gamer, którym zawdzięczamy umieszczenie poniższego klipu w sieci. Demo Mech Ti pokazuje możliwości dawane przez biblioteki DirectX 12, a za jakość obrazu odpowiada mocna karta graficzna - GeForce GTX 980 Ti.

DirectX 12 ma upowszechnić się wraz z systemem Windows 10, co pozwoli na znacznie lepsze wykorzystanie podzespołów komputera niż dotąd, a w ostateczności da nie tylko lepsze efekty wizualne, ale również pozwoli na optymalne zużycie mocy obliczeniowej. Oczywiście rewolucja nie nastąpi z dnia na dzień - producenci gier również muszą przygotować swoje produkcje pod kątem korzystania z DirectX12 - ale z pewnością do końca roku ukażą się już pierwsze w pełni kompatybilne z nowymi bibliotekami tytuły.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne
  • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: