DirectX na Macu

Firma Cordeus stworzyła MacDX, czyli oprogramowanie wspomagające DirectX na Maca. Rozwiązanie MacDX wspomoże prędkość aplikacji i gier korzystających z tych sterowników w systemie Mac OS.

DirectX jest technologią wbudowaną w system Windows, wykorzystywaną w większości gier na komputery PC i konsolę Xbox. Korzystając z bibliotek do obsługi grafiki i dźwięku, nie trzeba tworzyć kodu dla urządzeń.

Dyrektor techniczny Coderusa Mark Thomas powiedział, że obecnie przeniesienie gry z DirectX na Maca zajmowało bardzo dużo czasu. Obecnie według niego proces ten skróci się z kilku miesięcy do kilku dni. Tak więc twórcy gier będą spędzać mniej czasu i wydawać mniej pieniędzy, aby przetworzyć grę na Maca. Według producenta, MacDX ma zapewnić działanie gier tak jakby "chodziły" pod Windows.

Coderus oferuje twórcom pełen pakiet dokumentacji, przykładowy kod i pomoc techniczną. MacDX przeszedł już testy. Brytyjska firma Virtual Programming pracowała z Coderusem nad stworzeniem WipeOut 2097 dla Maca. Gra działa pod systemami Mac OS 9 i OS X.


Zobacz również