Dirt 3 z trybem Zombie

Twórcy wyścigów samochodowych sięgają po coraz dziwniejsze rozwiązania aby przyciągnąć graczy. Podobnie będzie w Dirt 3. Autorzy przygotowali kilka nowych trybów rozgrywki, w tym akrobacyjną i niezwykle widowiskową Gymkhanę, a także bardzo abstrakcyjny "Zombie mode".

Codemasters ujawniło już wcześniej tryb Gymkhana. Tym, którzy nie siedzą dobrze w świecie sportów motorowych, nazwa może nic nie mówić. Polecamy obejrzeć filmik z Kenem Blockiem w roli głównej, a wszystko stanie się jasne. Dirt 3 ma również zawierać zupełnie nowy trym Zombie, w którym wszyscy gracze muszą unikać zainfekowanego kierowcy.

Tryb Zombie ma wprowadzić nieco pikanterii do tradycyjnych wyścigów trybie multiplayer. Jeden z graczy będzie zainfekowany - poznacie go po gnijącej, zielonej karoserii. Gdy zostaniesz zainfekowany ekran zrobi się zielony. Twórcy Dirt 3 początkowo chcieli wrzucić na trasy hordy normalnych zombiaków, ale producenci samochodów nie chcieli aby ich maszyny rozjeżdżały człekokształtne istoty.

Zobacz również:

  • F1 2021 - masa nowości zupełnie za darmo. Zobacz trailer

Mimo, iż umieszczenie tego typu trybu sugerowałoby, że Dirt 3 ma być grą zręcznościową, to jednak autorzy obiecują jeszcze większy realizm, niż w częściach poprzednich. Nowy system ma sprawić, że gracz jeszcze lepiej odczuje zmiany nawierzchni, a istotne staną się nawet takie detale jak ciśnienie w oponach. Dirt 3 ma zawierać 50 samochodów, a 60% czasu gry ma się skupiać na starych, dobrych rajdach. Gra ma się ukazać w Polsce w maju 2011.