Disc Master 2: łatwe nagrywanie CD i DVD

Kolejna wersja aplikacji firmy InterVideo pozwala na łatwe nagrywanie muzyki oraz danych na nośniki CD lub DVD. Program prowadzi użytkownika przez proces zapisu w trzech prostych krokach.

Disc Master 2 obsługuje szeroki zakres krążków w formatach CD-R/RW, DVD+/-R/RW/-RAM, a także umożliwia tworzenie płyt DVD, VCD oraz SVCD. Przy pomocy programu możemy również skopiować nośnik CD lub DVD. Najnowsza wersja aplikacji posiada wsparcie dla dwuwarstwowych krążków DVD.

Z nowych funkcji warto wspomnieć o możliwości wykorzystania funkcji Over Burn, co pozwala na zapisanie większej ilości danych na standardowym nośniku CD, opcji Span Disc, która pokazuje ile na dany projekt będziemy potrzebowali płyt, a także możliwość zapisu pakietowego. Do Disc Master 2 dołączono moduł tworzenia etykiet do nagrywanych płyt CD i DVD. Poprawiono również możliwości ekstrakcji nagrań z płyt Audio CD do formatu MP3, WMA czy WAV.

Program dostępny jest w dwóch wersjach: Gold oraz Platinum (jedynie w edycji Platinum dostępny jest zapis pakietowy oraz moduł pozwalający na tworzenie etykiet). DiscMaster współpracuje z systemami Windows 98SE, Me, 2000 oraz XP i kosztuje w wersji Gold 29,95 USD. Za edycję Platinum zapłacić trzeba natomiast 49,95 USD.

Więcej informacji: InterVideo


Zobacz również